SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Reporterzy TVP Info w „Wiadomościach”. Z informacjami z zagranicy

Flesze z informacjami z zagranicy w głównym wydaniu „Wiadomości” TVP zaczęły przygotowywać także osoby spoza redakcji programu, m.in. Agnieszka Zelek i Dariusz Wrzosek.

Danuta Holecka w głównym wydaniu "Wiadomości", fot. TVPDanuta Holecka w głównym wydaniu

Krótkie przeglądy informacji z zagranicy pojawiły się w głównym wydaniu „Wiadomości” TVP kilka miesięcy temu. Każdy składa się zwykle z trzech mini materiałów, trwających po ok. 30-40 sekund. Nie ma w nich wypowiedzi reporterów do kamery.

Takie przeglądy przygotowują przede wszystkim dziennikarze „Wiadomości” zajmujący się tematyką zagraniczną, m.in. Maria Stepan. W ostatnim czasie dołączyli do nich także dziennikarze z innych redakcji Telewizji Polskiej, m.in. Agnieszka Zelek i Dariusz Wrzosek.

Dariusz Wrzosek to reporter TVP Info, prowadzi też „Flesz Historii” na antenie TVP Historia. Ponadto przygotował cykl dokumentalny „Niezłomni” o Żołnierzach Wyklętych (emitowany w TVP Info wiosną br.), a także reportaże do magazynu „Głębia ostrości”.

W ostatnich miesiącach w „Wiadomościach” pojawili się także inni nowy reporterzy, przygotowujący standardowe, kilkuminutowe relacje. Od kilku tygodni takie materiały przygotowuje Małgorzata Gałka z „Panoramy”, do redakcji dołączyli też Tomasz Handkus z TVP3 Katowice, Monika Borkowska oraz Bartosz Łyżwiński, który przeszedł z „Panoramy”.

 „Wiadomości” ogląda 2 mln widzów

Według danych Nielsen Audience Measurement w sierpniu br. średnia widownia głównego wydania „Wiadomości” wynosiła 2,11 mln osób, z czego 1,46 mln w TVP1, 614,1 tys. w TVP Info i 38,6 tys. w TVP Polonia. Rok do roku wynik programu wzrósł o 4,9 proc.

Od kilku lat Telewizja Polska ze względu na treści emitowane w TVP Info i programach informacyjnych jest wśród najgorzej ocenianych mediów w kraju. W niedawnym sondażu państwowego instytutu CBOS działalność Telewizji Polskiej negatywnie oceniło 45 proc. Polaków, a dobrze 39 proc. TVP i Radio Maryja jako jedyni nadawcy zanotowali więcej ocen krytycznych niż pozytywnych, dużo lepiej zostali ocenieni TVN i Polsat.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W marcowym sondażu Ipsos 69 proc. Polaków uznało, że "Wiadomości" TVP nie pokazują prawdy o wydarzeniach w kraju. Program najbardziej wiarygodny jest dla zwolenników PiS, osób w wieku ponad 60 lat i z wykształceniem zawodowym. Z kolei w badaniu na potrzeby raportu Reuters Institute 47 proc. Polaków stwierdziło, że nie ma zaufania do informacji z Telewizji Polskiej, a przeciwną opinię wyraziło 28 proc. TVP wypadała najgorzej w zestawieniu obejmującym czołowych nadawców telewizyjnych, radiowych, marki prasowe i internetowe.

Dołącz do dyskusji: Reporterzy TVP Info w „Wiadomościach”. Z informacjami z zagranicy

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Berliza
A czy TVP przekaże kiedyś informacje niewygodne dla władzy?? Afera wizowa, inflacja, żonglowanie cenami paliw? A nie, bo to telewizja tvpis a nie publiczna...
odpowiedź
User
Promyk
Bez przerwy ją pokazują a ona co nic masakra
odpowiedź
User
Artem
"Nie ma w nich tzw. setek, czyli wypowiedzi reporterów do kamery." - setka to nie wypowiedź reportera do kamery - to wypowiedź bohatera materiału, gościa albo zwykłego człowieka... Wypowiedź reportera do kamery to "stand-up".
odpowiedź