SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wieczór wyborczy na Wyborcza.pl, gospodynią Studia EuroWyborcza Hanna Lis

Na niedzielę, 26 maja br. w związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego nadawcy telewizyjni, radiowi oraz serwisy internetowe planują wieczory wyborcze. Portal Wyborcza.pl (Agora) szykuje transmisję ze sztabów oraz specjalne wydanie „Studia EuroWyborcza”, którego gospodynią będzie Hanna Lis.

Tegoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego zaplanowano w Polsce na niedzielę 26 maja br. Wyniki głosowania oraz związane z nimi opinie i komentarze będzie można oglądać na antenach telewizyjnych oraz w największych serwisach internetowych.

Jednym z wydawców, który szykuje się na wieczór wyborczy jest „Gazeta Wyborcza” (Agora), która zaplanowała na ten dzień specjalne akcje w internecie - w serwisie Wyborcza.pl. Wieczór wyborczy pod hasłem „Studio EuroWyborcza” rozpocznie się po zamknięciu komisji wyborczych.

Jego gospodynią będzie Hanna Lis, która przedstawi wyniki exit poll i połączy się ze sztabami poszczególnych partii. Ta część emisji w sieci planowana jest na około 21.10. Z kolei ok. 21.45. Agnieszka Kublik omówi wyniki ze swoimi gośćmi - prof. Krystyną Skarżyńską, prof. Radosławem Markowskim i prof. Jackiem Raciborskim. Natomiast dziennikarz Roman Imielski zaprosi dziennikarzy i publicystów do wspólnego komentowania wyników (około godziny 22.45).

Dziennikarze „Gazety Wyborczej” będą także na bieżąco relacjonować sytuację w sztabach wyborczych poszczególnych partii - Justyna Dobrosz-Oracz - ze sztabu Prawa i Sprawiedliwości, Marcin Warszawski - ze sztabu Wiosny, a Alicja Bobrowicz - Koalicji Europejskiej.

Dzień później, w poniedziałek 27 maja br. poranek powyborczy poprowadzi Dorota Wysocka-Schnepf, a jej gośćmi będą Włodzimierz Cimoszewicz i Robert Biedroń.

Hanna Lis współpracuje z Wyborcza.pl

W poniedziałek, 13 maja br. na portalu Wyborcza.pl (Agora) zadebiutował cykl „Studio EuroWyborcza”, który powstał specjalnie w związku z wyborami do PE. W programie dziennikarze rozmawiają z politykami, analitykami i socjologami o zbliżającym się wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jego gospodarzami są Dorota Schnepf, Roman Imielski oraz Hanna Lis.

Zapytaliśmy o dalsze plany współpracy Agory z Hanną Lis. Biuro prasowe spółki odpowiedziało Wirtualnemedia.pl: - Jeśli chodzi o współpracę z Hanną Lis, to jest ona kontynuowana przy wieczorze wyborczym. Trwają rozmowy i prace nad kolejnymi projektami - stwierdzono.

O wszystkich wieczorach wyborczych organizowanych przez nadawców i platformy internetowe piszemy tutaj.

Ipsos zrealizuje dla TVP, TVN i Polsatu exit poll

Na podstawie ankiet przeprowadzonych przez Ipsos przed 845 lokalami wyborczymi przygotowane zostaną szacunkowe dane o procentowym poparciu dla ogólnopolskich komitetów wyborczych w skali całego kraju, podziale mandatów oraz frekwencji oraz tym, którzy kandydaci zdobyli mandaty do Parlamentu Europejskiego.

Zaraz po zakończeniu ciszy wyborczej te wyniki zostaną podane w kanałach Telewizji Polskiej, Telewizji Polsat i TVN. Nie podano, ile nadawcy zapłacą za to badanie. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w niedzielę 26 maja. Ipsos dla największych nadawców telewizyjnych realizował badania exit poll przy wszystkich ogólnopolskich wyborach w ostatnich pięciu latach: do europarlamentu w 2014 roku, samorządowych w 2014 i 2018 roku, prezydenckich w 2015 roku oraz do krajowego parlamentu w 2015 roku.

Dział wideo „Gazety Wyborczej” uruchomiono sześć lat temu, programy prowadzą m.in.: Dorota Schnepf, Justyna Dobrosz-Oracz, Roman Imielski, Wacław Radziwinowicz, Olga Woźniak i Piotr Cieśliński. Programy wideo „Gazety Wyborczej” notują miesięcznie ok. 9 mln odsłon (to wzrost o 102 proc. rok do roku).

Według danych ZKDP w ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Wyborczej” wynosiła 94 527 egz., o 14,8 proc. mniej niż rok wcześniej. Dla porównania w 2007 r. było to prawie 450 tys. egz.

Dołącz do dyskusji: Wieczór wyborczy na Wyborcza.pl, gospodynią Studia EuroWyborcza Hanna Lis

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wdmniepocaluj
lis powinna zacząć od researchy bo jest glupia, pani absolwent liceum. ciekawe czy ona ma maturę.
odpowiedź