SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Windows 11. Można już testować nowy system Microsoftu

Microsoft udostępnił pierwszą wersję testową systemu operacyjnego Windows 11. Mogą z niej korzystać uczestnicy programu testowego Windows Insider.

Article

W ubiegłym tygodniu Microsoft zapowiedział oficjalnie wprowadzenie na rynek systemu Windows 11, następcy Windowsa 10. Platforma zaoferuje zmieniony interfejs, nowości w obsłudze komunikacji, wprowadzi widżety i nowe rozwiązania dla graczy. System będzie dostępny na nowych komputerach oraz w ramach bezpłatnego uaktualnienia dla komputerów z systemem Windows 10.

W momencie oficjalnej prezentacji Windowsa 11 Microsoft dość oględnie poinformował, że system stanie się dostępny na rynku pod koniec 2021 r. Natomiast według ostatnich nieoficjalnych informacji, Windows 11 może zadebiutować 20 października 2021 r.

Jak testować Windows 11

Tymczasem koncern z Redmond ogłosił właśnie dostępność pierwszej testowej wersji Windowsa 11. Jest ona dostępna dla uczestników programu Windows Insider mających zainstalowanego Windowsa 10 na sprzęcie spełniającym minimalne wymagania.

Aby móc skorzystać z Windowsa 11 w wersji oznaczonej jako Insider Preview Build 22000.51, należy wybrać kolejno: Ustawienia -> Aktualizacje i zabezpieczenia > Niejawny program testów systemu Windows.

Kolejny krok to wciśnięcie przycisku "Rozpocznij", potwierdzenie konta oraz wybór "Kanału deweloperów". Następnie należy ponownie uruchomić komputer i przejść do sekcji Windows Update w ustawieniach, gdzie pojawi się do pobrania aktualizacja.

Pierwsza wersja testowa Windowsa 11 nie zawiera wszystkich funkcji zapowiedzianych przez Microsoft. Brakuje m.in. nowego Chatu w Microsoft Teams zintegrowanego z paskiem zadań oraz dostępu do aplikacji na Androida.

W pierwszym kwartale 2021 roku Microsoft osiągnął przychody przekraczające 41 mld dolarów, zaś zysk netto koncernu wzrósł o 44 procent. Przychody z usług w chmurze zwiększyły się o 23 procent, a wpływy serwisu LinkedIn poszły w górę o 25 procent.

Dołącz do dyskusji: Windows 11. Można już testować nowy system Microsoftu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl