SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wiosenna ramówka TVP Info: nowości „Głębia ostrości” i „Info Dzień”. Rachoń rzadziej w „Minęła 20”

W wiosennej ramówce TVP Info emitowane będą dwie nowości „Info Dzień” oraz niedzielny cykl reportaży „Głębia ostrości”. Na widzów czekają także znane formaty, jak „Woronicza 17” czy „Minęła 20”. Jednak rzadziej w wydaniach programu w roli prowadzącego pojawi się Michał Rachoń, natomiast będzie jednym z gospodarzy "Minęła 8".

Article

Reporterski cykl „Głębia ostrości” nadawany jest na antenie Jedynki we wtorki o godz. 21.00, począwszy od 15 stycznia 2019 roku. Z kolei na antenie TVP Info powtórki pokazywane są w niedziele o 19.00. Audycja skupia się na historiach zwykłych ludzi i problemach społecznych: biedy,  wykluczenia, niesprawiedliwości systemu. Odcinki liczą 25 minut, prowadzącą jest Maria Stepan - reporterka TVP, szefowa Redakcji Reportażu Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Po czterech pierwszych tygodniach emisji średnia oglądalność produkcji wyniosła 386 tys. widzów. Przełożyło się to na 2,44 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 1,94 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 2,15 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Nową pozycją jest także „Info Dzień”, które po raz pierwszy pojawiło się na antenie TVP Info w poniedziałek, 11 lutego. Gospodarzami programu są Małgorzata Opczowska i Marek Durmała.

- To jest pierwszy program w którym wykorzystujemy 100-calowy monitor dotykowy zainstalowany w studiu - komentował w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Audycja nadawana jest codziennie o 16.00, stanowi podsumowanie najważniejszych wydarzeń w kraju i za granicą.

Kontynuacja „Studio Polska”, „Strefa starcia” czy „Salonu dziennikarskiego”

Dodatkowo wraz z wiosenną ramówką stacja nie rezygnuje z pozycji dobrze znanych widzom. Prowadzącą „W pełnym świetle” nadal będzie Ewa Bugała, która w niedziele o 21.00 przedstawi wydarzenia i reformy, które miały wpłynąć na życie Polaków.

W „Strefa starcia” w niedziele o 21.50 Michał Adamczyk rozmawia z politykami i dziennikarzami, moderując debatę przy udziale publiczności.

W soboty - tak jak zwykle - nadawany będzie „Salon dziennikarski” prowadzony przez Michała Karnowskiego, który dyskutuje z publicystami o najważniejszych wydarzeniach mijającego tygodnia. W niedziele o 9.50 obecne będzie „Woronicza 17”, a w soboty o 21.50 – „Studio Polska”.

Zmiany prowadzących w programach informacyjnych

Wiadomo, że zmiany nie ominą jednak „Minęła 20” – przynajmniej jeśli chodzi o osobę prowadzącego. Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej zdradził, że Michał Rachoń, który powrócił po zawieszeniu wraz z wydawcą programu Krystianem Krawielem, będzie prowadzić mniejszą liczbę wydań „M20”.

Będzie także gospodarzem co drugiego wydania „Woronicza 17” (co drugą niedzielę poprowadzi je Krzysztof Ziemiec, którzy dołączył także do zespołu „Teleexpressu”). Rachoń ma natomiast prowadzić również poranną audycję „Minęła 8”.

Pozostałe wydania „Minęła 20” oprócz Ziemca ma także prowadzić Danuta Holecka oraz tak jak do tej pory – Adrian Klarenbach.

Kurski chwali TAI za poziom informacji i publicystyki

Podczas konferencji ramówkowej Jacek Kurski, prezes TVP pochwalił dziennikarzy TVP, mówiąc, że „to wielka sprawa dla Polski” i „dziennikarze (tej stacji) mówią prawdę”.

- Telewizyjna Agencja Informacyjna wykonuje fantastyczną pracę. To wielka sprawa dla Polski i fantastyczny wysiłek, który trzeba bardzo docenić. Dziennikarze TVP mówią prawdę i są przez to niekiedy w trudnej sytuacji - stwierdził szef TVP.

Pochwalił też publicznie szefów TAI, Jarosława Olechowskiego i Pawła Gajewskiego.

Według danych Nielsen Audience Measurement w styczniu br. główne wydanie „Wiadomości” oglądało średnio 3,12 mln widzów (3,1 proc. więcej niż rok wcześniej), z czego 2,53 mln w TVP1, a 589,2 tys. w TVP Info. Natomiast TVP Info miało w ub.r. 3,834 proc. udziału w rynku oglądalności.

Dołącz do dyskusji: Wiosenna ramówka TVP Info: nowości „Głębia ostrości” i „Info Dzień”. Rachoń rzadziej w „Minęła 20”

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bob
TVP Info w ciągu ostatniego roku niesamowicie się rozwinęło. Nie chodzi tylko o nowe studio, ale przede wszystkim program. Wreszcie jest zbudowana porządna i logiczna ramówka, widać rozmach w produkcji - reporterzy są wszędzie, gdzie na świecie dzieje się coś ważnego. Doszło do tego, ze TVN24 zaczął podpatrywać i kopiować pomysły z TVP Info - coś nie do pomyślenia jeszcze kilkanaście miesięcy temu.
odpowiedź
User
Marian35
Zgadza się w TVP Info dużo pozytywnych zmian i odważnych tematów. Nie raz rozmawiałem z osobami które oglądały tylko TVN24 i były krytycznie ustosunkowane do TVP. Ok rozumiem że każdy ma własne zdanie dlatego nie chciałem ich odrazu przekonywać do serwisów TVP tylko pytałem czy oglądają? Jeśli nie oglądali a tak często bywało to mówię najpierw zobacz, oglądnij i wyrób sobie własne zdanie i wtedy możemy dyskutować. Okazało się że prawie wszyscy stwierdzili że TVP Info jest lepsze niż TVN24 choćby ze względu na pluralizm i większy rozmach poruszanych tematów. Zdziwieni byli że tak łatwo zostali omamieni propagandom TVN-owską. Dlatego najpierw radzę przekonać aby ktoś oglądał, porównał i sam sobie wyrobił zdanie.
odpowiedź
User
Marek
TVP Info w ciągu ostatniego roku niesamowicie się rozwinęło. Nie chodzi tylko o nowe studio, ale przede wszystkim program. Wreszcie jest zbudowana porządna i logiczna ramówka, widać rozmach w produkcji - reporterzy są wszędzie, gdzie na świecie dzieje się coś ważnego. Doszło do tego, ze TVN24 zaczął podpatrywać i kopiować pomysły z TVP Info - coś nie do pomyślenia jeszcze kilkanaście miesięcy temu.


Żartujesz, prawda?
odpowiedź