SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wiosna rywalizacji w Dwójce

Zmagania przebojowych Polek, kulinarnych drużyn, hazardzistów i policjantów walczących z terrorem kryminalnym, koniec prezenterek - to wiosenna oferta TVP2.

Telewizyjna Dwójka zaprezentowała wczoraj wiosenną ramówkę, której głównym motorem napędowym mają być nowe programy rozrywkowe.

„Przebojowe Polki”

Jedną z najważniejszych nowości Dwójki w nowym sezonie będzie program „Przebojowe Polki”, w którym widzowie będą mogli śledzić rywalizację interesujących kobiet z całej Polski o tytuł Przebojowej Polki. W każdym z odcinków widowiska wezmą udział cztery panie, które zmierzą się ze sobą w kilku konkurencjach rozgrywanych w trzech rundach. Kandydatki będą musiały wykazać się refleksem, poczuciem humoru, błyskotliwością i umiejętnością wybrnięcia z trudnej sytuacji.

       

Po zakończeniu każdej z rund grono jurorów składające się z popularnych osób, dokona oceny kandydatek i wskaże swoje faworytki, jednak to ostatecznie telewidzowie za pomocą SMS-ów i telefonów wybiorą tę kobietę, która otrzyma tytuł Przebojowej Polki, a wraz z nim samochód oraz możliwość podjęcia studiów na renomowanej uczelni.

W programie, który poprowadzi Marcin Prokop, przewidziane są nagrody finansowe. Łączna pula nagród to ok. 250 000 zł. Przebojowa Polka wygra w Wielkim Finale 60 tyś. zł.

Pomysłodawcą i reżyserem cyklu jest Leszek Kumański, twórca wielu programów telewizyjnych m.in. takich jak: „Duże dzieci”, „Mój pierwszy raz”.

Dla fanów „Przebojowych Polek” specjalne atrakcje przygotowała także telewizja interaktywna iTVP. W serwisie polki.itvp.pl oprócz kolejnych odcinków audycji znajdą się także m.in. reportaż z castingów do programu, wideo wizytówki kandydatek oraz wideoblog programu, opisujący kulisy jego produkcji.

„Przebojowe Polki” emitowane będą na żywo od 10 marca w soboty o godz. 21:00.

„Wielki Poker”

Już wszyscy Polacy, niezależnie od płci będą mogli spróbować sowich sił w nowym teleturnieju „Wielki Poker” w którym do rywalizacji zagrzewać będą prowadzący: Piotr Burczyk i Cezary Kosiński. Aby wygrać w tym programie trzeba będzie wykazać się nie tylko wiedzą, ale w szczególności sprytem, dobrym refleksem, spokojem i opanowaniem. W każdym odcinku można będzie bowiem zdobyć nagrodę wartą 50.000 złotych, a wielkim finale - 250.000 zł.

Zasady programu są proste. W każdym wydaniu bierze udział sześciu zawodników, którzy oprócz nazwiska, mogą podawać nieprawdziwe informacje dotyczące zawodu czy zainteresowań. A wszystko po to, aby zmylić przeciwników. Zawodnicy stoją naprzeciwko prowadzącego, każdy za swoim pulpitem z ekranem, na którym wyświetlana jest suma pieniędzy, zdobywana przy odpowiedzi na kolejne pytania. W czasie trwania odcinka uczestnicy biorą udział w 6 rundach, odpowiadając na pytania z trzema wariantami odpowiedzi.

Po każdej rundzie odbywa się konfrontacja. Każdy z zawodników może zrezygnować z dalszej gry. Jeśli to zrobi to zatrzymuje pieniądze, które do tej por zgromadził. Jeśli nikt nie zrezygnuje, z gry odpada uczestnik, który ma najmniejszą kwotę na swoim koncie, ale odchodzi z pustymi rękoma. Po każdej konfrontacji zawodnik przechodzi do Pokoju Wycofanych, gdzie dowiaduje się czy wycofując się postąpił słusznie. Osoba, która uzyskała największą kwotę w danym odcinku zwycięża i przechodzi do finału.

Teleturniej emitowany będzie od 16 marca w każdy piątek o godz. 21:00.
 
”Smaczne Go!”

Dla wielbicieli gotowania przeznaczony będzie kolejny nowy program Dwójki - „Smaczne Go!”. W tym rozrywkowym show dla całej rodziny, widzowie będą mogli śledzić potyczki dwóch drużyn w dziedzinie kulinarnych umiejętności. Gospodarzem programu będzie Olga Bończyk, a w roli kucharzy wystąpią Marcin Piotrowski - osobisty kucharz Ambasadora Australii oraz Krystian Zalejski – kucharz w Rezydencji Ambasadora Wielkiej Brytanii.

W pierwszej części „Smaczne Go!” drużyny składają się z dwóch osób – szefa kuchni i osoby z publiczności, zaś do przygotowania dania mają do dyspozycji produkty z tajemniczej torby, której zawartości nie znają przed programem. Kolejnym utrudnieniem jest czas przygotowania potrawy. Na wykonanie zadania jest bowiem tylko 20 minut.

Zadaniem prowadzącej program Olgi Bończyk jest zagrzewanie drużyn do walki oraz - w dowcipny sposób - przeszkadzanie w gotowaniu. Obu ekipom, działającym w dużym pośpiechu, zdarza się zabawne sytuacje, co prowadzi do wybuchów śmiechu gotujących i widowni. To właśnie publiczność ostatecznie decyduje, która drużyna zwycięży.

W drugiej część gotuje zaproszona do programu gwiazda, która wybiera sobie wiodącego szefa kuchni. Pod jego kierunkiem razem z drugim kucharzem przygotowuje potrawę z przyniesionych ze sobą niespotykanych, orientalnych składników. Tym razem na wykonanie zadania zespół ma 10 minut.

„Smaczne Go!” emitowany jest w dziesięciu krajach: w Wielkiej Brytanii (obecnie na antenie szesnasta seria), Włoszech, Australii, Niemczech, Hiszpanii, Francji, USA, Kanadzie, Izraelu i Emiratach Arabskich. 

W Dwójce program będzie się pojawiać od 10 marca w soboty o godz. 15:00.

"Starter"

W wiosennej ramówce nie zabraknie także czegoś dla wielbicieli wielkiego świata. Beata Sadowska poprowadzi bowiem nowy magazyn. „Starter”, który zawierać będzie relacje z najciekawszych imprez z udziałem gwiazd: premier filmowych, teatralnych, koncertów, pokazów mody oraz imprez odbywających się pod patronatem TVP2.

Program zaprezentuje ekskluzywne wywiady, nieznane oblicza i pasje ludzi z pierwszych stron gazet, plotki, nowe trendy, zapowiedzi zbliżających się interesujących wydarzeń kulturalnych. „

Piętnastominutowy magazyn ukazywać się będzie od 12 marca we wtorki o 19:40.
 
„Pitbull”

Oprócz programów rozrywkowych Dwójka przygotowała także coś dla fanów mocniejszych wrażeń - nowe odcinki serialu kryminalnego „Pitbull”.

Akcja 13-odcinkowej kontynuacji serialu rozgrywa się pół roku po wydarzeniach z ostatniego odcinka pierwszej części. Bohaterowie zostali przeniesieni do wydziału ds. terroru kryminalnego. Teraz, oprócz zabójstw, zajmują się także przestępczością zorganizowaną -  haraczami, porwaniami, handlem narkotykami. Na oczach widzów zmieniają się realia pracy w policji - policja dołącza do programu ISO.

           

W nowej serii pojawia się dwójka nowych bohaterów – Igor (Paweł Królikowski), stary wyjadacz z „terroru” oraz Monika (Roma Gąsiorowska), funkcjonariuszka z policji konnej.

Poza tym na ekranach zobaczymy aktorów znanych z pierwszej części serialu m.in. Krzysztofa Stroińskiego, Marcina Dorocińskiego, Weronikę Rosati, Rafała Mohra i Andrzeja Grabowskiego. Reżyserem i współscenarzystą filmu jest Patryk Vega

„Pitbull” pokazywany będzie od 9 marca w każdy czwartek o 22:10.

Serial udostępniony zostanie także w telewizji interaktywnej iTVP. Pod adresem pitbull.itvp.pl kolejne odcinki będzie można obejrzeć tydzień przed ich emisją w TVP2. Po emisji w Dwójce odcinki będą dostępne w iTVP w trybie na żądanie. W serwisie znajdą się także elementy interaktywne i treści dodatkowe.
 
Pozostałe nowości
 
Poza tym wiosną na antenie TVP2 obejrzeć będzie można serial komediowy produkcji BBC „Mała Brytania” („Little Britain”) będący surrealistycznym spojrzeniem na mieszkańców Wielkiej Brytanii, żyjących w nowym millenium.

Inną nowością będzie sześcioodcinkowy cykl „Dzika Afryka” w którym dokumentaliści BBC będą starali się ukazać bogactwo, piękno i majestat Czarnego Lądu.

W czwartkowym paśmie „Czy świat oszalał?" zaprezentowane zostaną nowe filmy dokumentalne m.in. produkcje brytyjskiego kanału Channel 4, a także dokumenty wyprodukowane we Francji, Niemczech i USA.

Poza nowościami, na antenie Dwójki kontynuowane będę już znane i lubiane programy m.in. „Europa da się lubić” i „Podróże z żartem”, które pojawią się z nowymi odcinkami.

Koniec prezenterek

Program TVP2, który był jednym z ostatnich polskich kanałów mających prezenterów zapowiadających programy, rezygnuje z tego. Teraz mają prowadzić programy autorskie i pojawiać się w audycjach porannych.

Fajkowska już rozmawiała z szefami telewizji o swoim autorskim programie i ponoć ma wstępną zgodę. "Program ruszy jeszcze przed wakacjami, choć o konkretnych datach wolałabym nie mówić" - tłumaczy "Dziennikowi.pl" Fajkowska. "Byłby to program kulturalny, analityczny, czyli rozmowa z fachowcami - kulturoznawcami, socjologami na temat konkretnego zjawiska" - dodaje.

Katarzyna Dowbor dopiero zamierza przedstawić pomysł autorskiego programu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wiosna rywalizacji w Dwójce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl