SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wirtualna Polska bez dywidendy za ub.r., zysk na dalszy rozwój

Zarząd spółki Wirtualna Polska Holding zarekomenduje walnemu zgromadzeniu jej akcjonariuszy niewypłacanie dywidendy z zeszłorocznego zysku firmy i przeznaczenie go w całości na kapitał zapasowy.

Article

W 2015 roku Wirtualna Polska przy 325,6 mln zł wpływów ze sprzedaży zanotowała 94,39 mln zł zysku EBITDA i 5,7 mln zł zysku netto. Zarząd firmy podjął decyzję, że na walnym zgromadzeniu jej akcjonariuszy, zaplanowanym na 20 kwietnia, zarekomenduje niewypłacanie dywidendy i przeznaczenie całego zysku netto na kapitał zapasowy. Środki te mają służyć finansowaniu dalszego rozwoju działalności spółki.

Wirtualna Polska sprzedała część swoich udziałów w maju ub.r., wchodząc na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych.

Zarząd Wirtualnej Polski zaznaczył, że w przypadku osiągnięcia zysku przez spółkę w br. może zostać zaproponowana wypłata dywidendy. - Zarząd przedstawiając taką rekomendację weźmie pod uwagę przede wszystkim wysokość wypracowanych przepływów gotówkowych i zysku netto prezentowanego w jednostkowym i skonsolidowanym rocznym sprawozdaniu finansowym Spółki, potrzeby inwestycyjne Grupy oraz możliwość i koszt pozyskania przez Spółkę finansowania dłużnego, jak również wysokość kwot, które mogą zostać przeznaczone na wypłatę dywidendy - czytamy w komunikacie giełdowym firmy.

W 2015 i 2016 roku Wirtualna Polska planuje wydać ponad 20 mln zł na kanał telewizyjny WP1, który wystartuje pod koniec br. lub na początku przyszłego, a rentowność ma osiągnąć w 2018 roku. Przez ostatnie dwa lata firma wydała ok. 240 mln zł na akwizycje mniejszych podmiotów internetowych, zapowiada też kolejne przejęcia, przede wszystkim w segmencie e-commerce.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska bez dywidendy za ub.r., zysk na dalszy rozwój

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ugh
Uff, a juz sie bałem ze dzis nie bedzie żadnego newsa o WP! Na szczęście WM nie zawodzi!!
odpowiedź