SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wirtualna Polska z testową farmą fotowoltaiczną

Wirtualna Polska zakończyła budowę testowej farmy fotowoltaicznej dla jednej ze swoich serwerowni, która będzie zasilała infrastrukturę firmy od tego miesiąca. To jedna z ekologicznych inwestycji, jakie zaplanowano.

fot. materiały prasowe WP Article

Od początku br. Wirtualna Polska pracowała nad zainstalowaniem paneli fotowoltaicznych, które mają pozwolić na redukcję emisji CO2 o ponad 24 tony rocznie. Z deklaracji firmy wynika, że od 2023 roku wszystkie centra danych WP będą zeroemisyjne, a ich działanie będzie neutralne dla klimatu.

W ubiegłym roku Wirtualna Polska rozpoczęła kilkuetapowy proces przechodzenia na tzw. zieloną energię m.in. kupuje energię elektryczną tylko z gwarancjami pochodzenia ze źródeł odnawialnych.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Celem zmniejszenie emisji CO2

Na Stronie Głównej WP znajduje się licznik, który pokazuje, o ile dzięki wprowadzonym zmianom spadła emisja CO2 do atmosfery, w porównaniu do 2020 roku. Użytkownicy Strony Głównej WP i innych serwisów Wirtualnej Polski mogą także włączyć tzw. tryb ciemny, który pozwala m.in. na oszczędność energii w urządzeniach wykorzystujących ekrany typu OLED (np. w telefonach komórkowych).

Wirtualna Polska to holding technologiczny, prowadzi działalność mediową, reklamową oraz e-commerce. Jest właścicielem Strony Głównej WP oraz posiada specjalistyczne serwisy tematyczne, takie jak money.pl, WP SportoweFakty czy autocentrum.pl. W branży e-commerce WP działa w obszarach turystyki, mody, wyposażenia wnętrz i projektowania domów, usług finansowych oraz motoryzacji.

Według badania Mediapanel w marcu 2021 roku z produktów internetowych WP korzystało 21,9 mln Polaków.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W czwartym kwartale ub.r. holding Wirtualna Polska osiągnął wzrost przychodów sprzedażowych o 15,2 proc. do 218,46 mln zł oraz zysku netto z 26,86 do 40,05 mln zł. Wskutek spadków zaraz po wybuchu epidemii całoroczne wpływy zmalały o 10,8 proc., natomiast zysk netto zwiększył się.

 

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska z testową farmą fotowoltaiczną

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl