SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wirtualna Polska: Małgorzata Golińska odchodzi, Anna Gumkowska szefową lifestylu i zdrowia

Małgorzata Golińska, dyrektor obszaru lifestyle i zdrowie w Wirtualnej Polsce, po półtora roku rozstaje się z firmą. Nadzór nad tym pionem przejmie Anna Gumkowska, pozostając szefową obszaru kultura i rozrywka.

Od lewej: Wirtualna Polska: Małgorzata Golińska i Anna Gumkowska Article

Do końca roku Małgorzata Golińska będzie przekazywać obowiązki i wspierać zarządzanie podlegającymi jej serwisami.

- WP Kobieta i WP Parenting są liderami w swoich kategoriach, abcZdrowie wróciło na ścieżkę wzrostu. Zostawiam serwisy w dobrej kondycji, a ponieważ ich zespoły redakcyjne są pracowite, waleczne i kompetentne wierzę, że przed nimi dalsze sukcesy - podkreśla.

Golińska do zespołu Wirtualnej Polski dołączyła we wrześniu ub.r. Poprzednio, od lutego do lipca ub.r., była pełnomocnikiem zarządu Kino Polska TV ds. kanałów naziemnych. Przedtem przez 10 lat pracowała w spółce ZPR Media SA, m.in. jako wiceprezes i dyrektor zarządzający, dyrektor wydawnicza „Super Expressu”, szefowa Polo TV i produkcji rozrywkowych dla wszystkich kanałów Grupy ZPR Media. Pracowała też jako dyrektor zarządzająca „Metropolu” i media group manager w domu mediowym Mindshare Polska.

Obowiązki Golińskiej w Wirtualnej Polsce przejmie Anna Gumkowska. Będzie odpowiadała za rozwój WP abcZdrowie, WP Parenting, WP Turystyka, WP Kuchnia i WP Kobieta. Jednocześnie nadal jako szefowa obszaru kultura i rozrywka będzie odpowiadała m.in. za WP Magazyn, WP Gwiazdy, WP Film i Pudelek.pl.

Gumkowska skupi się na opracowaniu i realizacji strategii wydawniczej, będzie raportowała bezpośrednio do Tomasza Machały, wiceprezesa Wirtualna Polska Media ds. produktu wydawniczego. - Anna Gumkowska dołączyła do WP niedawno, a ma już wiele sukcesów. Ostatnio wprowadziła nowego Pudelka, teraz pod jej przywództwem integrujemy wszystkie serwisy kobiece WP. Mamy tam kilka wyzwań, do których energia, pasja i kompetencje Ani będą świetnie pasować - wylicza Tomasz Machała. - Jednocześnie chciałbym podziękować Małgosi za jej wielki wkład w budowanie serwisów lifestyle WP - zaznacza.

Anna Gumkowska pracuje w Wirtualnej Polsce od stycznia br. Wcześniej przez 11 lat była związana z Agorą, pełniła tam funkcje m.in. szefowej wideo i lifestyle’u oraz dyrektora content marketingu Gazeta.pl. Jest ekspertem IAB Polska oraz członkiem grupy Native Advertising Task Force IAB Europe.

Według badania Gemius/PBI w październiku br. wszystkie serwisy i aplikacje Grupy Wirtualna Polska miały 21,26 mln realnych użytkowników i 2,95 mld odsłon, a sam portal WP.pl - 17,13 mln użytkowników i 1,9 mld odsłon.

W pierwszych trzech kwartałach br. Wirtualna Polska Holding zanotowała wzrost przychodów sprzedażowych o 31,8 proc. do 519 mln zł oraz 44,27 mln zł zysku netto (wobec 49,4 mln zł rok wcześniej). Skorygowana strata EBITDA Telewizji WP zmalała o 1,02 mln zł do 5,01 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska: Małgorzata Golińska odchodzi, Anna Gumkowska szefową lifestylu i zdrowia

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Honer
Czy chodzi o zniszczenie pudelka?
26 1
odpowiedź
User
Koniec roku
Odchodzi, czy po prostu wyrzucili? :D Nazywajmy rzeczy po imieniu.
30 2
odpowiedź
User
Monin
Brawo Anka! Super Ci idzie
11 10
odpowiedź
User
pola
Odchodzi, czy po prostu wyrzucili? Nazywajmy rzeczy po imieniu.


a czemu mieliby wyrzucić?
3 3
odpowiedź
User
Czas to pieniądz
Odchodzi, czy po prostu wyrzucili? Nazywajmy rzeczy po imieniu.


a czemu mieliby wyrzucić?


Z powodu oszczędności?
7 3
odpowiedź