SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wirtualna Polska przekaże przyłbice dla medyków dziesięciu szpitalom

W ramach wsparcia medyków, którzy codziennie ratują zdrowie i życie Polaków Wirtualna Polska przekaże tysiąc przyłbic do 10 szpitali jednoimiennych lub przeznaczonych do walki z koronawirusem.

Article

Walka z koronawirusem wymaga specjalistycznego sprzętu, którego brakuje w całej Polsce: nie tylko maseczek i rękawiczek, ale także niezbędnych kombinezonów, tak by ratujący cudze życie medycy sami nie byli narażeni.

Wirtualna Polska przekaże szpitalom łącznie tysiąc przyłbic medycznych do 10 ośrodków ulokowanych m.in. we Wrocławiu, Grudziądzu, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Kędzierzynie-Koźlu, Poznaniu czy Elblągu.

Przyłbice w połączeniu z innym sprzętem ochronnym mają szansę niwelować ryzyko zakażenia się pracowników służb medycznych. - Wirtualna Polska aktywnie wspiera walkę z pandemią już od kilku tygodni. W ramach akcji #WspieramSzpitale pośredniczymy w wymianie kontaktów i potrzeb. Udostępniamy informacje o zapotrzebowaniu poszczególnych szpitali, by każdy, kto tylko może, mógł włączyć się w pomoc. Teraz sami dołączamy do działań i przekazujemy tysiąc przyłbic do 10 szpitali. Doceniamy wysiłek całego personelu medycznego, jaki każdego dnia wkłada w opiekę nad nami i naszymi najbliższymi. Mamy nadzieję, że dodatkowe przyłbice pomogą im samym zachować bezpieczeństwo - podkreśla Joanna Pawlak, prezes WP Media SA.

Przyłbice od Wirtualnej Polski zostaną przekazane w ramach akcji #PodarujPrzylbiceSzpitalowi. Akcję można również wesprzeć poprzez wpłatę na stronie: zrzutka.pl/podarujprzylbiceszpitalowi. Przyłbice od WP wyprodukowała firma Top Design z Gdańska.

Od czasu startu epidemii Wirtualna Polska przygotowuje specjalne serwisy na ten temat, w sekcji na stronie głównej WP.pl znajdują się najświeższe dane i informacje, a dziennikarze prowadzący programy pracują w trybie rotacyjnym, prowadzą też rozmowy z gośćmi za pośrednictwem łączenia online. Od poniedziałku do piątku o godzinie 13.50 na Stronie Głównej WP oraz w Telewizji WP, emitowany jest program specjalny „Koronawirus”.

W lutym br. stronę główną WP.pl (Grupa Wirtualna Polska) odwiedziło 13,3 mln realnych użytkowników, czyli 47,68 proc. wszystkich polskich internautów. Wykonali na niej 552,99 mln odsłon, a każdy spędził tam przeciętnie 58 minut i 39 sekund - pokazują dane z badania Gemius/PBI opracowane przez Wirtualnemedia.pl.

Wszystkie strony i aplikacje internetowe Wirtualna Polska Holding w lutym br. zanotowały 21,12 mln użytkowników, 2,86 mld odsłon oraz 34 minuty i 13 sekund średniego dobowego czasu korzystania przez odwiedzającego, a sam portal WP.pl - 16,68 mln użytkowników, 1,83 mld odsłon oraz 31 minut i 46 sekund średniego dobowego czasu korzystania.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska przekaże przyłbice dla medyków dziesięciu szpitalom

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
W komplecie
Wypowiedzenia dla pracowników już przekazane :D
odpowiedź
User
Lol
Każda pomoc się liczy, maseczki, kombinezony. Na rząd nie ma co liczyc
odpowiedź
User
Anna
Brawo, każda pomoc, każdy gest solidarności ma teraz znaczenie.
odpowiedź