SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mateusz Ratajczak szefem WP Magazynu. Zastąpił Biankę Mikołajewską

Szef WP Wiadomości (Grupa Wirtualna Polska) Mateusz Ratajczak od października kieruje też WP Magazynem - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. W tej drugiej roli zastąpił Biankę Mikołajewską, która zostaje w firmie i skupi się na pracy dziennikarskiej.

Mateusz Ratajczak (fot. materiały prasowe)Article

Jak wynika z informacji Wirtualnemedia.pl, Bianka Mikołajewska nie kieruje już Magazynem Wirtualnej Polski. - Od początku października zespół WP Magazynu raportuje bezpośrednio do szefa WP Wiadomości Mateusza Ratajczaka – potwierdza rzecznik WP Michał Siegieda.

Jak dodaje, magazyn pozostaje „osobną redakcją z jasno określonymi i dobrze znanymi celami: tworzenia jakościowych reportaży, wywiadów i dziennikarstwa śledczego”. - Bianka Mikołajewska pozostaje oczywiście w WP Magazynie, chce się skupić na pracy dziennikarskiej i redaktorskiej - podkreśla Siegieda.

Mikołajewska kierowanie WP Magazynem objęła na początku marcu br. Zastąpiła Pawła Kapustę, który został wtedy redaktorem naczelnym Wirtualnej Polski w miejsce Piotra Mieśnika, który po trzech latach pożegnał się z funkcją.

Mateusz Ratajczak z Grupą Wirtualna Polska związany jest od 2014 roku, początkowo był dziennikarzem serwisu Money.pl. Od czerwca br. jest szefem redakcji Wiadomości.

Bianka Mikołajewska od lipca 2022 roku

Bianka Mikołajewska do zespołu WP Magazynu dołączyła w lipcu ub.r. W latach 2000-2013 była dziennikarką „Polityki”, a później „Gazety Wyborczej”. W czerwcu 2016 roku została zastępczynią redaktora naczelnego serwisu internetowego OKO.press oraz szefową jego działu śledczego.

WP Magazyn istnieje od 2017 roku, zamieszczane są w nim m.in. reportaże, felietony i inne dłuższe formy.

We wrześniu, jak wynika z badania Mediapanel, witryny Grupy Wirtualna Polska odwiedziło 21,1 mln użytkowników (70,93 proc. zasięgu), spędzając tam średnio 2 godziny, 9 minut i 7 sekund. Sama strona Wp.pl odnotowała 16,4 mln użytkowników (55,16 proc. zasięgu), którzy przebywali tam przeciętnie 1 godzinę, 38 minut i 52 sekundy.

W drugim kwartale br. wpływy sprzedażowe holdingu Wirtualna Polska zwiększyły się rok do roku o 35 proc. do 359,56 mln zł. Skorygowany zysk EBITDA wzrósł z 93 do 100,18 mln zł, natomiast zysk operacyjny spadł z 64,54 do 58,63 mln zł, a zysk netto - z 47,58 do 33,59 mln zł, na co wpłynął duży wzrost kosztów amortyzacji i obsługi zadłużenia.

Dołącz do dyskusji: Mateusz Ratajczak szefem WP Magazynu. Zastąpił Biankę Mikołajewską

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
x
dlaczego?
odpowiedź