SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Władze Telewizji Polskiej i Polskiego Radia z absolutorium za ubiegły rok

Zarząd i rada nadzorcza TVP otrzymały absolutorium za działalność w 2016 roku. Walne zgromadzenie udziałowców udzieliło też we wtorek absolutorium zarządowi Polskiego Radia za analogiczny okres działania.

Jacek Kurski, prezes TVP - fot. akpaJacek Kurski, prezes TVP - fot. akpa

Zwyczajne walne zgromadzenie udziałowców TVP odbyło się 27 czerwca w ministerstwie kultury i dziedzictwa narodowego. Zaproszono na nie zarówno obecne, jak i poprzednie władze Telewizji Publicznej. Absolutorium za działalność w 2016 roku otrzymał prezes Jacek Kurski, wiceprezes Maciej Stanecki oraz rada nadzorcza: Maciej Łopiński, Przemysław Tejkowski i Radosław Włoszek.

Absolutorium uzyskał również Janusz Daszczyński, który prezesem TVP był do 8 stycznia 2016 roku (wybrano go na to stanowisko 29 lipca 2015 roku). - To było bardzo krótkie walne zgromadzenie, trwało zaledwie 15 minut - informuje Wirtualnemedia.pl Daszczyński.

W 2016 roku TVP zanotowała 872 mln zł wpływów z reklam (o 5,4 proc. mniej niż rok wcześniej) i 365,5 mln zł z abonamentu radiowo-telewizyjnego (o 9,6 proc. mniej niż w 2015 roku). W minionym roku TVP zanotowała 180 mln zł straty.

We wtorek odbyło się walne zgromadzenie Polskiego Radia. Absolutorium uzyskał zarząd PR (była już prezes Barbara Stanisławczyk-Żyła i Jerzy Kłosiński, wiceprezes), a także rada nadzorcza spółki.

W ub.r. Polskie Radio zanotowało 293 mln zł przychodów, o 1,8 proc. więcej niż rok wcześniej. Zysk spółki wyniósł 2,47 mln zł.

W ub.r. wpływy z abonamentu rtv wyniosły 749,9 mln zł, z czego 365,5 mln zł otrzymała Telewizja Polska, 185,9 mln zł - Polskie Radio, a 170,6 mln zł - publiczne stacje regionalne. Daninę zapłaciło jedynie 1,12 mln spośród 3,2 mln zobowiązanych do tego gospodarstw domowych.

Dołącz do dyskusji: Władze Telewizji Polskiej i Polskiego Radia z absolutorium za ubiegły rok

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sss
No to teraz 800 baniek od Szydlo i hej....... Piekła nie ma.....
odpowiedź
User
Ha! Ha! Ha!
Wszyscy zadają sobie pytanie, czy chociaż tym razem informator fake mediów nie naplótł bzdur Brzezickiemu.... :)
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Uffff.....
Ale mi ulżyło choć paznokcie mam obgryzione z nerwów.
Nieprzespane noce : dadzą czy nie dadzą to absolutorium.
To oczekiwanie - to horror był dla mnie.
odpowiedź