SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PiS wstrzymuje prace nad uszczelnieniem abonamentu RTV? Projekt nowelizacji utknął w komisji sejmowej

W ciągu miesiąca od pierwszego czytania rządowego projektu nowelizacji ustawy abonamentowej nie zajęła się nim sejmowa komisja kultury i środków przekazu. Według „Gazety Wyborczej” PiS wstrzymał prace nad nowelizacją, bo obawia się spadku poparcia społecznego.

PAP / Jacek TurczykArticle

Projekt nowelizacji ustawy abonamentowej został przygotowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zakłada, że aby uszczelnić pobór abonamentu od klientów płatnej telewizji, dostawcy tej usługi - czyli sieci kablowe i platformy cyfrowe - będą przekazywali Poczcie Polskiej ich podstawowe dane (imię i nazwisko, adres zamieszkania i korzystania z usługi, PESEL lub inny numer potwierdzający tożsamość, data zawarcia umowy). Zaraz po wejściu w życie przepisów mają dostarczyć całe bazy swoich użytkowników, a potem informować o nowych umowach.

Ponadto operatorzy mają zawiadomić klientów o konieczności zarejestrowania posiadanych telewizorów i udostępnić im odpowiedni formularz. Poczta Polska - odpowiadająca za pobór abonamentu - zweryfikuje, którzy klienci płatnej tv nie zarejestrowali telewizorów lub nie regulują tej daniny i jeśli nie są zwolnieni z tego obowiązku, będzie wysyłała upomnienia i podejmowała postępowania egzekucyjne.

Pierwsze czytanie projektu odbyło się w czwartek 8 czerwca. Przy poparciu posłów głównie z PiS i sprzeciwie PO, Nowoczesnej i Kukiz ’15 skierowano go do pracy w komisji kultury i środków przekazu.

Jednak komisja nie zajęła się jeszcze tym projektem. Na posiedzeniach w zeszłym tygodniu rozpatrywała m.in. sprawozdania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Rady Mediów Narodowych za ub.r., a w przyszłym tygodniu ma zająć się uchwałami z okazji rocznic historycznych.

Ostatnie posiedzenie Sejmu przed przerwą wakacyjną zaplanowano w dniach 18-21 lipca. Jeśli komisja do tego czasu nie zaakceptuje projektu nowelizacji ustawy abonamentowej, najwcześniej będzie on mógł zostać uchwalony w połowie września (kolejne posiedzenie Sejmu odbędzie się od 12 do 15 września. W takim przypadku, dodając miesięczne vacatio legis, nowe przepisy wejdą w życie najwcześniej w połowie października.

Tymczasem wiosną minister kultury Piotr Gliński zapowiadał, że nowelizacja zostanie uchwalona do połowy br. Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski już w styczniu apelował o szybkie uchwalenie przepisów, które mocno zwiększą finansowanie publiczne dla spółki. - Stoimy w blokach startowych, ale brak pieniędzy, tych którymi powinniśmy dysponować, oznacza zwijanie firmy - stwierdził.

Nowelizacja ma przynieść mediom publicznym dodatkowe 600 mln zł

Przepisy zaproponowane przez resort kultury dotyczą ok. 10 mln użytkowników płatnej telewizji. Jej największym dostawcą jest Cyfrowy Polsat, który ma sprzedanych 4,78 mln jednostkowych usług tego typu w modelu abonamentowym (wg stanu na koniec marca br.). Platforma nc+ ma 2,1 mln abonentów, UPC Polska - 1,21 mln użytkowników usługi telewizyjnej, a Multimedia Polska - 774,4 tys. klientów usług telekomunikacyjnych. Z kolei Vectra na koniec ub.r. miała 877,5 tys. abonentów telewizyjnych.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego prognozuje, że po wejściu w życie nowelizacji abonament RTV zacznie płacić ok. 2,8 mln klientów płatnej telewizji, co po uwzględnieniu abolicji (powodującej - w pierwotnym wariancie - utratę ok. 110 mln zł potencjalnych wpływów) przyniesie dodatkowo 620 mln zł rocznie.

To tylko trochę mniej niż dotychczasowe wpływy z abonamentu RTV. W ub.r. wyniosły one 749,9 mln zł. Daninę zapłaciło jedynie 1,12 mln spośród 3,2 mln zobowiązanych do tego gospodarstw domowych.

Nowelizację wstrzymano, bo PiS obawia się spadku poparcia społecznego?

Według „Gazety Wyborczej” prace nad uchwaleniem nowelizacji zostały wstrzymane, ponieważ PiS obawia się, że jej wejście w życie może spowodować spadek poparcia dla partii. Polacy są bowiem mocno niechętni wobec płacenia abonamentu.

W niedawnym sondażu „Dziennika Gazety Prawnej” 59,9 proc. respondentów stwierdziło, że ta danina powinna zostać zlikwidowana, a 35,5 proc. - że nie płacili jej dotychczas i dalej nie zamierzają tego robić. Z pierwszą opinią zgodziło się 51 proc. zwolenników PiS ,a z drugą - 29,9 proc.

Ponadto partia rządząca wprowadza obecnie inne reformy wzbudzające duże wątpliwości społeczne: likwidację gimnazjów i sieć szpitali. Obie uznano za zdecydowanie ważniejsze niż uszczelnienie abonamentu RTV i postanowiono się na nich skupić.

 „GW” spekuluje też, że w partii rządzącej jest frakcja przeciwników Jacka Kurskiego, którym na rękę są kłopoty finansowej Telewizji Polskiej. Według sprawozdania finansowego w ub.r. TVP miała 180 mln zł straty, jej wpływy reklamowe zmalały o 5,4 proc. do 872 mln zł, a wpływy z abonamentu - o 9,6 proc. do 365,5 mln zł.

Operatorzy tv krytykują ustawę, bo stracą przez nią część klientów

Zaproponowaną nowelizację już od jej ogłoszenia mocno krytykowały sieci kablowe, platformy cyfrowe i zrzeszające je organizacje. Najpierw wyraziły negatywne opinie w ramach konsultacji społecznych, a w maju apelowały do władz parlamentu o wstrzymanie prac nad ustawą.

Ponadto siedem organizacji branżowych skierowało do Komisji Europejskiej wniosek o notyfikację proponowanych przepisów. Uważają, że są one niezgodne z prawodawstwem unijnym.

Operatorzy obawiają się, że po wprowadzeniu nowych regulacji stracą część klientów, którzy będą starali się uniknąć płacenia abonamentu RTV. Multimedia Polska już w marcu stwierdziła, że zaraz po ogłoszeniu projektu tych przepisów jej niektórzy użytkownicy chcieli rozwiązać umowy.

Podobne problemy mają mniejsze sieci kablowe. Zrzeszający je związek Mediakom zapowiedział na początku czerwca, że jego firmy członkowskie mogą usunąć ze swoich ofert kanały Telewizji Polskiej (oprócz trzech objętych zasadą must carry - must offer), ponieważ domagają się tego ich klienci. W nieoficjalnych rozmowach przedstawiciele operatorów przyznają, że ich infolinie i skrzynki mailowe są oblegane przez użytkowników, którzy dopytują, czy ich dane zostaną przekazane Poczcie Polskiej i będą musieli zacząć płacić abonament RTV. O wiele trudniej przekonać też klientów do przedłużania kończących się umów.

Dostawcy szukają więc rozwiązań omijających proponowane przepisy. Platforma nc+ w zeszłym tygodniu ogłosiła promocję skierowaną dla osób w wieku 75 lat i więcej, które ustawowo są zwolnione z płacenia abonamentu RTV.

Zamiast abonamentu dotacja z budżetu?

Na początku czerwca do komisji kultury i środków przekazu skierowano też poselski projekt, który zakłada zastąpienie abonamentu RTV przez dotację budżetową. Jej wysokość ma wynieść 750 mln zł rocznie, przy czym autorzy projektu zaznaczyli, że może być wyższa lub niższa. Przy czym taka dotacja prawdopodobnie zostałaby uznana za pomoc publiczną, więc wymaga notyfikacji przez Komisję Europejską, co znacznie opóźni wprowadzenie jej w życie.

Z kolei Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotowuje już nową ustawę abonamentową, zgodnie z którą danina na media publiczne ma być pobierana powszechnie od każdej osoby płacącej podatek dochodowy lub składki na KRUS. Piotr Gliński stwierdził, że w takim przypadku opłata abonamentowe będzie wynosić ok. 8 zł miesięcznie.

Takie przepisy również muszą zostać notyfikowane przez Komisję Europejską, więc najwcześniej zostaną wprowadzone z początkiem 2019 roku.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PiS wstrzymuje prace nad uszczelnieniem abonamentu RTV? Projekt nowelizacji utknął w komisji sejmowej

30 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
prawnik
Projekt ma realne szanse spowodowania strat dla budżetu netto.

Zmiana rezydencji podatkowej którejkolwiek z wielkich sieci dostarczającej sygnał drogą satelitarną, spowodowałaby, że uzysk z abonamentu byłby niższy niż strata związana z brakiem opodatkowania działalności w Polsce.
odpowiedź
User
!
Dorzucić +200, a NARÓD pogodzi się z abonamentem. Jak ze wszystkim co robi partia o orwellowskiej nazwie.
odpowiedź
User
OLO
pewnie mam płacić na kłamliwą rasistowską telewizję Jarosława? nigdy w życiu!
odpowiedź
User
Maciej konserwatywny
Jestem trochę zawiedziony, że PiS tak długo nie może zrobić porządku z tym uszczelnieniem abonamentem. Dużo gadania, a konkretnych działań jakoś nie widać... Ale jeszcze nie tracę nadziei i wierzę, że PiS w końcu zrobi z tym porządek i całe społeczeństwo będzie siłą zmuszone "łożyć" na media publiczne szerzące konserwatywne, bez możliwości wymigania się od płacenia (tak samo jak nie ma możliwości wymigać się od płacenia innych podatków).
Oczywiście lewakom nie spodoba się nigdy idea powszechnie ściąganego abonamentu, ale kto będzie ich pytał o zdanie? Będą mogli najwyżej wyładować swoją frustrację na forach internetowych i to wszystko, co będą mogli zrobić.

PiS, do dzieła! Silne media publiczne są bardzo potrzebne w XXI wieku jako ogólnodostępna odtrutka i przeciwwaga dla odmóżdżającej komercji! Są potrzebne po to, żeby pokazać, że istnieje też inna, lepsza droga w radiu i telewizji!
odpowiedź
User
Elżbieta
Pierwszy krok to likwidacja Spółek i powołanie w to miejsce Przedsiębiorstwa Państwowego tak jak ma to miejsce w krajach Uni , wtedy jest możliwe zasilanie z budżetu lub opłaty audiowizualnej.Wszystko na to wskazuje że chodzi o coś innego , to jest prosta sprawa do załatwienia.
odpowiedź
User
.
to niech PiS z tych 500+ odliczy NA ABONAMENT i nie będzie tego całego ...
zamiast 500 zł do kieszeni będzie 465 zł +vat i po sprawie
odpowiedź
User
Maciej konserwatywny
Jestem niezwykle znaną konserwatystką [...]

Jesteś lewackim podszywaczem! Prawdziwa Krycha z Wałbrzycha już tutaj nie pisze i nigdy więcej nic nie napisze. Powodów nie mogę zdradzić, ale więcej tu jej nie będzie i jeśli pojawi się komentarz z nickiem Krycha z Wałbrzycha, niech każdy inteligentny czytelnik wie, że to jest lewacki podszywacz.
odpowiedź
User
Maciej konserwatywny
Jestem niezwykle znaną konserwatystką [...]

Jesteś lewackim podszywaczem! Prawdziwa Krycha z Wałbrzycha już tutaj nie pisze i nigdy więcej nic nie napisze. Powodów nie mogę zdradzić, ale więcej tu jej nie będzie i jeśli pojawi się komentarz z nickiem Krycha z Wałbrzycha, niech każdy inteligentny czytelnik wie, że to jest lewacki podszywacz.

Ty lewacki podszywaczu. Każdy inteligentny konserwatywny czytelnik wie, że ja, Krycha to niezłomny i wieczny działacz naszej partii, który propaguje nasze 4 wartości. I nikt mi nie zabroni PiSać o konserwatywnych wartościach. Zwłaszcza jeśli się podszywasz pod znanego właściciela hurtowni wentylatorów konserwatywnych spod Radomia.

Jesteś obleśnym lewackim podszywaczem i nic tego nie zmieni, a każdy inteligentny czytelnik już dawno wie, że nie ma żadnej hurtowni wentylatorów w Radomiu ani pod Radomiem. Wystarczy wpisać w Google (albo dowolnej innej wyszukiwarki) i wszystko jest wiadomo, że nie ma w Radomiu hurtowni wentylatorów, ani mojej, ani niczyjej innej. Po prostu nie ma i już. Kto nie wierzy, wchodzi na google.pl, wpisuje "Hurtownia wentylatorów Radom" i przekonuje się, że nic sensownego w wynikach wyszukiwania nie ma.
Tyle w temacie, ty bezczelny podszywaczu rozbawiony socjalistami z jakiegoś piSSu (cokolwiek lub ktokolwiek jest ten piSS przez dwie S).
odpowiedź
User
Agnieszka
Lewacy, przestańcie się już ośmieszać i kompromitować tym pisaniem o jakiejś hurtowni. Wasze złośliwe sugestie, jakoby Maciej był właścicielem hurtowni dmuchaw, wiatraków czy wentylatorów, nikogo już nie wprowadzą w błąd. Wszyscy (nawet ludzie średnio inteligentni) już dawno wiedzą, że to nie jest prawda, Maciejowi to przypisano, bo ciągle chciał "przewietrzać" Trójkę, ale lewacy potraktowali słowo "przewietrzać" zbyt dosłownie. Nikt już się na to nie daje nabrać, bo wujek Google wszystko wie i rzeczywiście wszystko można sprawdzić. Też miałam na początku wątpliwości, ale wpisałam do wujka Googla "hurtownia wentylatorów Radom" i mi Google nie znalazł nic na ten temat. Teraz już wiem, że jeśli ktoś pisze o hurtowni Macieja, jest lewackim podszywaczem i nikt mnie już nie nabierze! Nikt! Nigdy!
odpowiedź
User
Maciej konserwatywny
Jestem niezwykle znaną konserwatystką [...]

Jesteś lewackim podszywaczem! Prawdziwa Krycha z Wałbrzycha już tutaj nie pisze i nigdy więcej nic nie napisze. Powodów nie mogę zdradzić, ale więcej tu jej nie będzie i jeśli pojawi się komentarz z nickiem Krycha z Wałbrzycha, niech każdy inteligentny czytelnik wie, że to jest lewacki podszywacz.

Ty lewacki podszywaczu. Każdy inteligentny konserwatywny czytelnik wie, że ja, Krycha to niezłomny i wieczny działacz naszej partii, który propaguje nasze 4 wartości. I nikt mi nie zabroni PiSać o konserwatywnych wartościach. Zwłaszcza jeśli się podszywasz pod znanego właściciela hurtowni wentylatorów konserwatywnych spod Radomia.

Jesteś obleśnym lewackim podszywaczem i nic tego nie zmieni, a każdy inteligentny czytelnik już dawno wie, że nie ma żadnej hurtowni wentylatorów w Radomiu ani pod Radomiem. Wystarczy wpisać w Google (albo dowolnej innej wyszukiwarki) i wszystko jest wiadomo, że nie ma w Radomiu hurtowni wentylatorów, ani mojej, ani niczyjej innej. Po prostu nie ma i już. Kto nie wierzy, wchodzi na google.pl, wpisuje "Hurtownia wentylatorów Radom" i przekonuje się, że nic sensownego w wynikach wyszukiwania nie ma.
Tyle w temacie, ty bezczelny podszywaczu rozbawiony socjalistami z jakiegoś piSSu (cokolwiek lub ktokolwiek jest ten piSS przez dwie S).

Ale każdy inteligentny wie, że wystarczy wpisać w google " pisowska hurtownia dmuchaw" albo " konserwatywne wentylatory Radom" i wtedy pojawia się moja firma.
Agnieszka ma rację. Z okazji promowanie 4 wartości i początku lata ogłaszam 10% rabat na weekend. Oczywiście za okazaniem legitymacji partyjnej. Dla uczestników miesięcznic - 15% !!!!
odpowiedź
User
Narodowo Konserwatywne Przewietrzanie mediów
Drogi towarzyszu Macieju w podziece za twoje poswiecenie w słuzbie partii nasz organ NKPM postanowił cie nagrodzic. W przetargu ktorego nie było, hurtownia której nie ma, wygrała dostawę 3 wentylatorów dla stoczni marynarki wojennej która ma pwstać w Radomiu. Towarzyszu gratulujemy i zyczymy dalszych sukcesów. NKPM
odpowiedź
User
Arak
Jestem trochę zawiedziony, że PiS tak długo nie może zrobić porządku z tym uszczelnieniem abonamentem. Dużo gadania, a konkretnych działań jakoś nie widać... Ale jeszcze nie tracę nadziei i wierzę, że PiS w końcu zrobi z tym porządek i całe społeczeństwo będzie siłą zmuszone "łożyć" na media publiczne szerzące konserwatywne, bez możliwości wymigania się od płacenia (tak samo jak nie ma możliwości wymigać się od płacenia innych podatków).
Oczywiście lewakom nie spodoba się nigdy idea powszechnie ściąganego abonamentu, ale kto będzie ich pytał o zdanie? Będą mogli najwyżej wyładować swoją frustrację na forach internetowych i to wszystko, co będą mogli zrobić.


Mówisz Macieju, że lewacy są przeciwnikami przymusowych podatków? Przyznaję, że tym postem zacząłeś mnie przekonywać do lewactwa.
odpowiedź
User
Narodowo Konserwatywne Przewietrzanie mediów
Macieju,
nasze kierownictwo przesyła ci szczere pozdrowienia kolektywu oraz deklarujemy, że pierwszy, dziewiczy lot samolotu do zrzucania łodzi podwodnych zbudowanego w Radomiu poprowadzisz wraz z Antonim. To będzie nasz mały gest wdzięczności za propagowanie wszystkich czterech wartości. konserwatywnych.

ps. od Antoniego zależy czy będziesz sobie mógł zrzucić z samolotu jakąś łódź podwodną na lewaków.
odpowiedź
User
Maciej konserwatywny

Ale każdy inteligentny wie, że wystarczy wpisać w google " pisowska hurtownia dmuchaw" albo " konserwatywne wentylatory Radom" i wtedy pojawia się moja firma.
Agnieszka ma rację. Z okazji promowanie 4 wartości i początku lata ogłaszam 10% rabat na weekend. Oczywiście za okazaniem legitymacji partyjnej. Dla uczestników miesięcznic - 15% !!!!

Ten wpis nie jest moim wpisem! To napisał znowu ten podły, wstrętny, bezhonorowy, obleśny lewacki podszywacz! Podszywacz, który już setki razy się zbłaźnił i chętnie robi to wciąż i wciąż.
Hahahahaha, zabawne, że lewacki podszywacz propobuje wpisywać coś nieistniejącego w Google, czym tylko się dokumentnie błaźni i kompromituje! Lewacki podszywacz sam zachęca inteligentnych czytelników do upewnienia się dzięki Google, że w Radomiu nie ma żadnej hurtowni wentylatorów. Naprawdę zabawne, bo właśnie Google najbardziej demaskuje lewackiego podszywacza!


Mówisz Macieju, że lewacy są przeciwnikami przymusowych podatków? Przyznaję, że tym postem zacząłeś mnie przekonywać do lewactwa.

Na pewno są przeciwnikami podatków płaconych na instytucje, z których oni nie korzystają (patrz TVP i PR). Uważają, że skoro nie oglądają TVP i nie słuchają PR, obowiązek prawny płacenia abonamentu RTV ich nie obejmuje.
A czy się przekonujesz do lewactwa, to jest wyłącznie twoja sprawa i twój problem, mnie nic do tego. Radź sobie sam!
odpowiedź
User
Agnieszka
Przestańcie się śmiać z Maćka. Niech sobie gość dmucha jak chce i kogo chce. W końcu jest specem od dmuchania znanym nie tylko w Radomiu, ale nawet w centrali naszej partii jest wyłącznym dostawcą dmuchaw i wentylatorów. Zazdrościcie, że sobie może podmuchać. Lewaccy podszywacze tylko zazdroszczą Maćkowi hurtowni a przecież wystarczy w googlech wPiSać i każdy zobaczy gdzie jest najbardziej ceniona hurtownia.
Poza tym Maciek dla członków naszej partii czasem robi promocje. Za okazaniem legitymacji partyjnej jest 10% zniżki.

Nie, no to już jest skandal! To nie jest mój wpis, ja tak nigdy nie piszę, to napisała jakaś lewacka podszywaczka!!! W Radomiu nie ma hurtowni wentylatorów i ja o tym dobrze wiem, w życiu nie napisałabym tego, co jest wyżej w cytacie.

Zgłaszam ten wpis lewackiej podszywaczki do moderatora!!!!!!!!!!
odpowiedź
User
zatrwożony stanem konserwatyzmu
@Maciej konserwatywny - nie strasz, że używasz Google !!! Najbardziej lewicowej firmy w USA, która popiera lewactwo i propaguje wartości lewicowe. Chyba żartujesz z tym Google. Każdy prawdziwy konserwatysta korzysta z DuckDuckGo ( KwakKwakWon), którą nasz Ukochany Przywódca popiera!!!
Jeśli używasz Google to jesteś lewackim podszywaczem pod prawdziwego Macieja. A jeśli tak, to przyznaj się czy prawdziwego Macieja zeżarłeś?
odpowiedź
User
Agnieszka
Przestańcie się śmiać z Maćka. Niech sobie gość dmucha jak chce i kogo chce. W końcu jest specem od dmuchania znanym nie tylko w Radomiu, ale nawet w centrali naszej partii jest wyłącznym dostawcą dmuchaw i wentylatorów. Zazdrościcie, że sobie może podmuchać. Lewaccy podszywacze tylko zazdroszczą Maćkowi hurtowni a przecież wystarczy w googlech wPiSać i każdy zobaczy gdzie jest najbardziej ceniona hurtownia.
Poza tym Maciek dla członków naszej partii czasem robi promocje. Za okazaniem legitymacji partyjnej jest 10% zniżki.

Nie, no to już jest skandal! To nie jest mój wpis, ja tak nigdy nie piszę, to napisała jakaś lewacka podszywaczka!!! W Radomiu nie ma hurtowni wentylatorów i ja o tym dobrze wiem, w życiu nie napisałabym tego, co jest wyżej w cytacie.

Zgłaszam ten wpis lewackiej podszywaczki do moderatora!!!!!!!!!!

Mam podejrzenie, że ta podszywaczka to jakaś kaczka dziwaczka !!!!!
Ale na pewno nie konserwatywna prawaczka !!!!!!
odpowiedź
User
Maciej konserwatywny
@Maciej konserwatywny - nie strasz, że używasz Google !!! Najbardziej lewicowej firmy w USA, która popiera lewactwo i propaguje wartości lewicowe. Chyba żartujesz z tym Google. Każdy prawdziwy konserwatysta korzysta z DuckDuckGo ( KwakKwakWon), którą nasz Ukochany Przywódca popiera!!!
Jeśli używasz Google to jesteś lewackim podszywaczem pod prawdziwego Macieja. A jeśli tak, to przyznaj się czy prawdziwego Macieja zeżarłeś?

Co za bzdury! Google jest tylko wyszukiwarką, niczego nie propaguje! Wyszukuje to, co się do niej wpisze. Od wielu lat i z powodzeniem używam Google, między innymi do wyszukiwania KONSERWATYWNYCH TREŚCI w internecie! Ta wyszukiwarka bardzo dobrze się w tym sprawdza!

Oczywiście lewacy też mają możliwość używania Google, do wyszukiwania swoich ulubionych (czyli lewackich) treści, ale nie ma takiej wyszukiwarki, która blokowałaby lewackie treści. DuckDuckGo też nie blokuje lewactwa, więc nie wciskaj kitu! Każda wyszukiwarka wyszukuje to, czego się szuka. Kto chce znaleźć treści szlachetne, ten znajdzie, a kto chce znaleźć jakieś obydztwa, niestety też znajdzie.
odpowiedź
User
zatrwożony stanem konserwatyzmu
@Maciej konserwatywny - nie strasz, że używasz Google !!! Najbardziej lewicowej firmy w USA, która popiera lewactwo i propaguje wartości lewicowe. Chyba żartujesz z tym Google. Każdy prawdziwy konserwatysta korzysta z DuckDuckGo ( KwakKwakWon), którą nasz Ukochany Przywódca popiera!!!
Jeśli używasz Google to jesteś lewackim podszywaczem pod prawdziwego Macieja. A jeśli tak, to przyznaj się czy prawdziwego Macieja zeżarłeś?

Co za bzdury! Google jest tylko wyszukiwarką, niczego nie propaguje! Wyszukuje to, co się do niej wpisze. Od wielu lat i z powodzeniem używam Google, między innymi do wyszukiwania KONSERWATYWNYCH TREŚCI w internecie! Ta wyszukiwarka bardzo dobrze się w tym sprawdza!

Oczywiście lewacy też mają możliwość używania Google, do wyszukiwania swoich ulubionych (czyli lewackich) treści, ale nie ma takiej wyszukiwarki, która blokowałaby lewackie treści. DuckDuckGo też nie blokuje lewactwa, więc nie wciskaj kitu! Każda wyszukiwarka wyszukuje to, czego się szuka. Kto chce znaleźć treści szlachetne, ten znajdzie, a kto chce znaleźć jakieś obydztwa, niestety też znajdzie.


Oddaj Macieja!!!
Zeżarłeś go !!! Prawdziwy niepokorny konserwatysta brzydzi się używać Google. Nie dość, że lewackie, to na dodatek o rosyjskich korzeniach.
Zgłąszam do administratora, że jesteś rosyjskim trollem podszywającym się się pod naszego ukochanego Macieja !!!!
odpowiedź
User
Maciej konserwatywny

Oddaj Macieja!!!
Zeżarłeś go !!!

Eeech... Lewacy.

Nie wiem, po co ja w ogóle tracę czas na próby dyskutowania tutaj z lewakami i udowadniania wam czegokolwiek. Już kilka razy próbowałem odejść stąd na zawsze i więcej się nie odzywać, ale wracałem, mając nadzieję, że może jednak warto próbować dotrzeć do niektórych ze swoimi argumentami. Byłem naiwny. Uświadomiłem sobie, że to wszystko na nic. Lewacy już na zawsze lewakami pozostaną i są niereformowalni.

Pora stąd zniknąć już naprawdę na zawsze. Zapamiętajcie ten dzień, ostatni dzień czerwca 2017 roku. Ostatni mój wpis na WM.

Nie skłamię, odejdę naprawdę. Już tu nie wrócę, ani pod tym nickiem, ani pod żadnym innym. PRZYSIĘGAM JAK BOGA KOCHAM!!! Odchodzę.

Bawcie się dobrze, lewacy, podszywajcie się pod kogo chcecie. Ja idę na portale dyskusyjne, na których zbierają się ludzie o konserwatywnych poglądach, a tutaj nie mam już co robić, szkoda mojego cennego czasu.

30 czerwca 2017 roku, godzina 13:08, to koniec. Naprawdę.
ŻEGNAM!
odpowiedź
User
OLO
czyli tolerujesz rasizm, i nienawiść? twoja partia PiS nienawidzi innych narodowości. kłamliwi niszczący Polskę towarzysze małego wielkiego dyktatora.

Jestem trochę zawiedziony, że PiS tak długo nie może zrobić porządku z tym uszczelnieniem abonamentem. Dużo gadania, a konkretnych działań jakoś nie widać... Ale jeszcze nie tracę nadziei i wierzę, że PiS w końcu zrobi z tym porządek i całe społeczeństwo będzie siłą zmuszone "łożyć" na media publiczne szerzące konserwatywne, bez możliwości wymigania się od płacenia (tak samo jak nie ma możliwości wymigać się od płacenia innych podatków).
Oczywiście lewakom nie spodoba się nigdy idea powszechnie ściąganego abonamentu, ale kto będzie ich pytał o zdanie? Będą mogli najwyżej wyładować swoją frustrację na forach internetowych i to wszystko, co będą mogli zrobić.

PiS, do dzieła! Silne media publiczne są bardzo potrzebne w XXI wieku jako ogólnodostępna odtrutka i przeciwwaga dla odmóżdżającej komercji! Są potrzebne po to, żeby pokazać, że istnieje też inna, lepsza droga w radiu i telewizji!
odpowiedź
User
zatrwożony stanem konserwatyzmu

Oddaj Macieja!!!
Zeżarłeś go !!!

Eeech... Lewacy.

Nie wiem, po co ja w ogóle tracę czas na próby dyskutowania tutaj z lewakami i udowadniania wam czegokolwiek. Już kilka razy próbowałem odejść stąd na zawsze i więcej się nie odzywać, ale wracałem, mając nadzieję, że może jednak warto próbować dotrzeć do niektórych ze swoimi argumentami. Byłem naiwny. Uświadomiłem sobie, że to wszystko na nic. Lewacy już na zawsze lewakami pozostaną i są niereformowalni.

Pora stąd zniknąć już naprawdę na zawsze. Zapamiętajcie ten dzień, ostatni dzień czerwca 2017 roku. Ostatni mój wpis na WM.

Nie skłamię, odejdę naprawdę. Już tu nie wrócę, ani pod tym nickiem, ani pod żadnym innym. PRZYSIĘGAM JAK BOGA KOCHAM!!! Odchodzę.

Bawcie się dobrze, lewacy, podszywajcie się pod kogo chcecie. Ja idę na portale dyskusyjne, na których zbierają się ludzie o konserwatywnych poglądach, a tutaj nie mam już co robić, szkoda mojego cennego czasu.

30 czerwca 2017 roku, godzina 13:08, to koniec. Naprawdę.
ŻEGNAM!

NIE WYZYWAJ IMIENIA PANA BOGA NADAREMNO !!!
Od razu widać, że jesteś rosyjskim trollem podszywającym się pod konserwatystę.
Prawdziwy konserwatysta NIGDY by Boga nie wyzwał !!!
Zapamiętaj to rosyjski podszywaczu!!!
odpowiedź
User
prawnik
Dzieci, przestańcie już. Głupio piszecie.
odpowiedź
User
OLO
fajnie, że spamer sam odchodzi.


Oddaj Macieja!!!
Zeżarłeś go !!!

Eeech... Lewacy.

Nie wiem, po co ja w ogóle tracę czas na próby dyskutowania tutaj z lewakami i udowadniania wam czegokolwiek. Już kilka razy próbowałem odejść stąd na zawsze i więcej się nie odzywać, ale wracałem, mając nadzieję, że może jednak warto próbować dotrzeć do niektórych ze swoimi argumentami. Byłem naiwny. Uświadomiłem sobie, że to wszystko na nic. Lewacy już na zawsze lewakami pozostaną i są niereformowalni.

Pora stąd zniknąć już naprawdę na zawsze. Zapamiętajcie ten dzień, ostatni dzień czerwca 2017 roku. Ostatni mój wpis na WM.

Nie skłamię, odejdę naprawdę. Już tu nie wrócę, ani pod tym nickiem, ani pod żadnym innym. PRZYSIĘGAM JAK BOGA KOCHAM!!! Odchodzę.

Bawcie się dobrze, lewacy, podszywajcie się pod kogo chcecie. Ja idę na portale dyskusyjne, na których zbierają się ludzie o konserwatywnych poglądach, a tutaj nie mam już co robić, szkoda mojego cennego czasu.

30 czerwca 2017 roku, godzina 13:08, to koniec. Naprawdę.
ŻEGNAM!
odpowiedź
User
arni
dzisiaj ostatni dzień w kablówce ....kurski ode mnie możesz dostać ...jedynie w jape lamusie
odpowiedź
User
mm
@czytelnik. Jakbyś uważnie czytał to wyzwiska padają tylko z jednej strony. A wykurzenie trolla śmiechem jest bezcenne. Więcej takich akcji i może uda pozbyć się z forum zaśmiecaczy.
odpowiedź
User
OLO
no, ale redakcja nic nie robi, by spamerów wywalać takich jak maciej z konserwy.
odpowiedź
User
mm
@olo jest wolność wypowiedzi i kasowanie postów Macieja K. Tylko by potkręcało niektóre środowiska. Dyktatura boi się śmiechu 😁
odpowiedź
User
peowiec
No i badzo dobrze, niech wstrzymują jak najdłużej, a jak sa tacy chytrzy ,niech sobie płacą pis-dowcy, ja , nie dam na to badziewie ani GROSZA!!!!
odpowiedź
User
ABC
Skoro brakuje pieniędzy na publiczną TV, to może należało by trochę okroić barokowe rozbuchanie poprzedniej ekipy i zlikwidować TVP Rozrywka, tak na początek a potem TVP2 - bo jej dawną rolę przejęły TVP Historia, TVP Kultura i TVP Info. Nie widzę żadnego sensu w funkcjonowaniu na koszt podatnika "100" anten, na których nie ma nic ciekawego do obejrzenia.
odpowiedź