SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Włoskie dzienniki „La Repubblica” i „La Stampa” mogą zostać połączone

Według nieoficjalnych informacji dwa największe włoskie dzienniki - „La Repubblica” i „La Stampa” mogą zostać ze sobą połączone. To efekt rozmów, które toczą się pomiędzy koncernami Fiat Chrysler i CIR Holding.

fot. Shutterstock.com Article

Informacje na temat możliwego połączenia dwóch najbardziej znanych tytułów prasowych we Włoszech pochodzą z anonimowych źródeł cytowanych m.in. przez serwis „Financial Timesa” i agencję Reuters.

Według niepotwierdzonych oficjalnie doniesień koncerny Fiat Chrysler (właściciel „La Stampa”) i CIR Holding (do którego należy „La Repubblica”) prowadzą poprzez swoje medialne spółki zaawansowane rozmowy na temat połączenia obu redakcji. Na razie jednak strony ewentualnego porozumienia nie potwierdzają tych planów, a szczegóły mają być znane do końca bieżącego tygodnia.

Obecnie nie wiadomo czy w rachubę wchodzi połączenie obu dzienników w jeden, czy też wydawanie obu tytułów przez jeden podmiot. Włoski korespondent „FT” podkreśla, że ewentualna fuzja byłaby najpoważniejszą konsolidacją na tamtejszym rynku prasowym od pojawienia się zjawiska stopniowej digitalizacji tradycyjnych mediów.

Założona w 1867 r. „La Stampa” należy do najstarszych i najbardziej opiniotwórczych dzienników we Włoszech. Tytuł przejęty przez Fiata w 1924 r. od lat notuje spadki czytelnictwa. Jego nakład spadł z ponad 560 tys. egzemplarzy w 1988 r. do 256 tys. w roku 2012 (ostatnie dostępne dane). Z kolei „La Repubblica” ukazuje się na rynku od 1976 r. i jest dziennikiem o lewicowym charakterze. Obecnie średni nakład gazety wynosi ok. 635 tys. egzemplarzy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Włoskie dzienniki „La Repubblica” i „La Stampa” mogą zostać połączone

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl