SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wojciech Majcherek po 15 latach pracy zwolniony dyscyplinarnie z TVP Kultura. „Zarzuty kuriozalne, odwołam się do sądu”

Redaktor TVP Kultura Wojciech Majcherek poinformował, że został zwolniony dyscyplinarnie z Telewizji Polskiej. Z TVP Kultura był związany od startu stacji w 2005 roku. - Nie będę podawał, jakie zarzuty sformułowano wobec mnie, ale uznaję je za całkowicie absurdalne i kuriozalne, a nawet uwłaczające mojej godności. Oczywiście skorzystam z prawa odwołania się do sądu pracy - zapowiedział Majcherek.

O tym, że został zwolniony z TVP Kultura, Wojciech Majcherek poinformował w sobotę na swoim blogu. - Odebrałem pismo Biura Zarządzania Kapitałem Ludzkim TVP S.A. Pismo dotyczy rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia, a przyczyną tej decyzji jest ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych. Mówiąc nieurzędowym językiem: to jest tzw. dyscyplinarka - stwierdził.

Majcherek zapowiedział, że zaskarży tę decyzję do sądu pracy. - Nie będę podawał, jakie zarzuty sformułowano wobec mnie, ale uznaję je za całkowicie absurdalne i kuriozalne, a nawet uwłaczające mojej godności - redaktora TVP Kultura, jednego z ostatnich, którzy pracowali od początku istnienia kanału - skomentował.

- Oczywiście skorzystam z prawa odwołania się do sądu pracy, który wyda, mam głębokie przekonanie, wyrok oddający mi sprawiedliwość. W związku z tym obecnie nie będę ujawniał szczegółów tej historii, ani jej komentował - zaznaczył.

Podziękował wszystkim współpracownikom oraz reżyserom i aktorom, z którymi współpracował w ciągu półtorej dekady w TVP Kultura. - Jej historia przechodziła i przechodzi różne koleje, ale zawsze wydawało mi się, że jest sens pracy dla kanału. Pracę tę też po prostu lubiłem. Dała mi wiele ciekawych doświadczeń i przyniosła sporo satysfakcji - zapewnił.

Dodał, że do jego obowiązków należało m.in. układane ramówki powtórek Teatru Telewizji w TVP Kultura. - To była prawdziwa przyjemność wybieranie z archiwum szczególnie tych mniej pamiętanych, a czasami zupełnie zapomnianych przedstawień, które jednak pokazywały jak niezwykłym bogactwem polskiej kultury był Teatr TV - ocenił.

- Misja ta w przykry sposób się właśnie zakończyła. Ale dziękując raz jeszcze wszystkim osobom, z którymi mogłem pracować, nie mówię: żegnajcie. Mam nadzieję, że jeszcze się zobaczymy w lepszych czasach - stwierdził Wojciech Majcherek.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

 

Majcherek w TVP Kultura przez 15 lat

Wojciech Majcherek z TVP Kultura był związany od uruchomienia kanału w 2005 roku. Początkowo był redaktorem prowadzącym dział teatralny, w od 2011 roku objął funkcję kierownika redakcji Teatru i Literatury, a w 2013 roku - kierownikiem redakcji Teatru Telewizji. Był redaktorem ponad 50 rejestracji i transmisji przedstawień teatralnych dla TVP Kultura.

W latach 1990-2005 Wojciech Majcherek pracował jako redaktor miesięcznika „Teatr” (od 1992 roku jako sekretarz redakcji), a od 1997 roku jest wykładowcą w Akademii Teatralnej na Wydziale Wiedzy o Teatrze.

Według danych Nielsen Audience Measurement od 1 stycznia do 18 grudnia ub.r. TVP Kultura miała 0,38 proc. udziału w rynku oglądalności, wobec 0,399 proc. rok wcześniej. Od października kanał jest nadawany w jakość HD na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej, poprzednio był dostępny na trzecim multipleksie.

W maju ub.r. z funkcji szefowej TVP Kultura zrezygnowała Barbara Schabowska, przeszła na stanowisko dyrektora programowego w Instytucie Adama Mickiewicza. Obowiązki szefa stacji przejął wtedy Wojciech Klata.

W zarządzie Telewizji Polskiej za TVP Kultura odpowiada Mateusz Matyszkowicz, pod koniec grudnia ub.r. przejął od Marzeny Paczuskiej nadzór nad Agencją Kreacji Teatru Telewizji Polskiej.

Dołącz do dyskusji: Wojciech Majcherek po 15 latach pracy zwolniony dyscyplinarnie z TVP Kultura. „Zarzuty kuriozalne, odwołam się do sądu”

37 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Utr
Co?.... koniec świata
odpowiedź
User
Rozbawiony
Powiedział dowcip polityczny?
odpowiedź
User
xx
Czyżby zakpił z PiS wybierając z archiwum "Dziady" do emisji?
odpowiedź