SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wojciech Majcherek po 15 latach pracy zwolniony dyscyplinarnie z TVP Kultura. „Zarzuty kuriozalne, odwołam się do sądu”

Redaktor TVP Kultura Wojciech Majcherek poinformował, że został zwolniony dyscyplinarnie z Telewizji Polskiej. Z TVP Kultura był związany od startu stacji w 2005 roku. - Nie będę podawał, jakie zarzuty sformułowano wobec mnie, ale uznaję je za całkowicie absurdalne i kuriozalne, a nawet uwłaczające mojej godności. Oczywiście skorzystam z prawa odwołania się do sądu pracy - zapowiedział Majcherek.

Wojciech Majcherek, fot. Polskie Radio Article

O tym, że został zwolniony z TVP Kultura, Wojciech Majcherek poinformował w sobotę na swoim blogu. - Odebrałem pismo Biura Zarządzania Kapitałem Ludzkim TVP S.A. Pismo dotyczy rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia, a przyczyną tej decyzji jest ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych. Mówiąc nieurzędowym językiem: to jest tzw. dyscyplinarka - stwierdził.

Majcherek zapowiedział, że zaskarży tę decyzję do sądu pracy. - Nie będę podawał, jakie zarzuty sformułowano wobec mnie, ale uznaję je za całkowicie absurdalne i kuriozalne, a nawet uwłaczające mojej godności - redaktora TVP Kultura, jednego z ostatnich, którzy pracowali od początku istnienia kanału - skomentował.

- Oczywiście skorzystam z prawa odwołania się do sądu pracy, który wyda, mam głębokie przekonanie, wyrok oddający mi sprawiedliwość. W związku z tym obecnie nie będę ujawniał szczegółów tej historii, ani jej komentował - zaznaczył.

Podziękował wszystkim współpracownikom oraz reżyserom i aktorom, z którymi współpracował w ciągu półtorej dekady w TVP Kultura. - Jej historia przechodziła i przechodzi różne koleje, ale zawsze wydawało mi się, że jest sens pracy dla kanału. Pracę tę też po prostu lubiłem. Dała mi wiele ciekawych doświadczeń i przyniosła sporo satysfakcji - zapewnił.

Dodał, że do jego obowiązków należało m.in. układane ramówki powtórek Teatru Telewizji w TVP Kultura. - To była prawdziwa przyjemność wybieranie z archiwum szczególnie tych mniej pamiętanych, a czasami zupełnie zapomnianych przedstawień, które jednak pokazywały jak niezwykłym bogactwem polskiej kultury był Teatr TV - ocenił.

- Misja ta w przykry sposób się właśnie zakończyła. Ale dziękując raz jeszcze wszystkim osobom, z którymi mogłem pracować, nie mówię: żegnajcie. Mam nadzieję, że jeszcze się zobaczymy w lepszych czasach - stwierdził Wojciech Majcherek.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

 

Majcherek w TVP Kultura przez 15 lat

Wojciech Majcherek z TVP Kultura był związany od uruchomienia kanału w 2005 roku. Początkowo był redaktorem prowadzącym dział teatralny, w od 2011 roku objął funkcję kierownika redakcji Teatru i Literatury, a w 2013 roku - kierownikiem redakcji Teatru Telewizji. Był redaktorem ponad 50 rejestracji i transmisji przedstawień teatralnych dla TVP Kultura.

W latach 1990-2005 Wojciech Majcherek pracował jako redaktor miesięcznika „Teatr” (od 1992 roku jako sekretarz redakcji), a od 1997 roku jest wykładowcą w Akademii Teatralnej na Wydziale Wiedzy o Teatrze.

Według danych Nielsen Audience Measurement od 1 stycznia do 18 grudnia ub.r. TVP Kultura miała 0,38 proc. udziału w rynku oglądalności, wobec 0,399 proc. rok wcześniej. Od października kanał jest nadawany w jakość HD na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej, poprzednio był dostępny na trzecim multipleksie.

W maju ub.r. z funkcji szefowej TVP Kultura zrezygnowała Barbara Schabowska, przeszła na stanowisko dyrektora programowego w Instytucie Adama Mickiewicza. Obowiązki szefa stacji przejął wtedy Wojciech Klata.

W zarządzie Telewizji Polskiej za TVP Kultura odpowiada Mateusz Matyszkowicz, pod koniec grudnia ub.r. przejął od Marzeny Paczuskiej nadzór nad Agencją Kreacji Teatru Telewizji Polskiej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wojciech Majcherek po 15 latach pracy zwolniony dyscyplinarnie z TVP Kultura. „Zarzuty kuriozalne, odwołam się do sądu”

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Utr
Co?.... koniec świata
8 16
odpowiedź
User
Rozbawiony
Powiedział dowcip polityczny?
33 7
odpowiedź
User
xx
Czyżby zakpił z PiS wybierając z archiwum "Dziady" do emisji?
41 12
odpowiedź
User
Michu
" pracował PÓŁTOREJ DEKADY" - pierwszy raz spotykam się z takim określeniem dla 15 lat.
31 8
odpowiedź
User
XXX
Nie liżesz ! Nie robisz ukłonów do podłogi. NIE PRACUJESZ !!!!!!!!!!!!!!
45 14
odpowiedź