SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wojciech Paczyński rzecznikiem prasowym Polska Press

Od kwietnia nowym rzecznikiem prasowym Polska Press Grupy został Wojciech Paczyński, który jeszcze niedawno był rzecznik Ruchu - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Dotychczasowy rzecznik Grupy, Adrian Majchrzak, pozostał w wydawnictwie, lecz trafił do redakcyjnego pionu.

Wojciech PaczyńskiArticle

Paczyński z Ruchu do Polska Press trafił już w marcu, obejmując z początku funkcję dyrektora marketingu Grupy. Od kwietnia została mu powierzona dodatkowa funkcja – rzecznika prasowego.

Wojciech Paczyński w przeszłości związany był ze spółkami z branży przemysłowej, usługowej, logistycznej, a także technologicznej. Pełnił funkcje związane z budowaniem oraz realizacją strategii komunikacji i marketingu dla produktów i usług oferowanych na rynku polskim oraz globalnym. Był m.in. pełnomocnikiem zarządu ds. komunikacji w H. Cegielski-Poznań, a wcześniej przez ponad 3 lata dziennikarzem Telewizji Polskiej. Pracował także w Fundacji Obywatelskiej „Bazar”, oraz był dziennikarzem Astra TV Studio. Od marca 2019 roku do lutego 2022 roku pełnił funkcję rzecznika Ruchu.

Jako dziennikarz przygotował kilkadziesiąt reportaży i filmów dokumentalnych. Współpracował z ogólnopolskimi redakcjami programów reporterskich Telewizji Polskiej. Ukończył studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna, ze specjalizacją zarządzania komunikacją w biznesie, na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Paczyński na stanowisku rzecznika w Polska Press zastąpił Adriana Majchrzaka, który tę funkcję pełnił od lipca 2021 roku, po odejściu ze spółki długoletniej rzeczniczki, Joanny Pazio. Z naszych informacji wynika, że Majchrzak został w Polska Press, zajmując obecnie stanowisko koordynatora ds. redakcyjnych i podlegając bezpośrednio członkini zarządu - Dorocie Kani.

W 2021 roku wydawnictwo Polska Press osiągnęło niewielki wzrost przychodów, do 318 mln zł, natomiast liczba jego pracowników zmalała do 1 827. Średnioroczne zatrudnienie w spółce Polska Press wynosiło 1 870 etatów, a w całej grupie kapitałowej - 1 908. Rok do roku zatrudnienie w grupie zmalało z 2 126 etatów, m.in. w związku z obniżeniem na pięć miesięcy wymiaru pracy i wynagrodzenia o 20 proc. w ramach tzw. tarczy antykryzysowej

Dołącz do dyskusji: Wojciech Paczyński rzecznikiem prasowym Polska Press

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nick
buahahahahahahaha
odpowiedź
User
Gd
Wojtek brawo
odpowiedź
User
Zenon Bombalina
Czyli Majchrzak będzie teraz pod Kanią.
odpowiedź