SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wojciechowska i Sołtysik w jesiennym Antyradiu

W jesiennej ramówce Antyradia programy będą mięli Martyna Wojciechowska i Andrzej Sołtysik.

Wojciechowska i Sołtysik w jesiennym Antyradiu

Program Martyny Wojciechowskiej to radiowa wersja tego, co robi w TVN Turbo tj. "Automaniak Max". - Będą to cotygodniowe wywiady z ludźmi z kręgu VIP na tematy około motoryzacyjne - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Michał Figurski, szef Antyradia. Audycja startuje w sobotę. Potrwa od 10.00 do 12.00.

Program Andrzeja Sołtysika (TVN) to kilkuminutowy felieton emitowany docelowo trzy razy w tygodniu (pon., śr., pt.). Będą to mocno subiektywne recenzje najnowszych premier kinowych i DVD. - Tematyka nie jest zawężona wyłącznie do kinematografii. Czasem tematem może być spektakularna gafa aktora, czy reżysera, lub związany z nim skandal obyczajowy - dodaje Figurski.

Antyradio pozyskało Beatę Kaczmarek z RMF FM. - Jesteśmy na etapie precyzowania umowy. Beata rozpocznie pracę w krakowskim newsroomie w charakterze dziennikarza i serwisanta. Jak się dowiedzieliśmy stacja jest na etapie pozyskiwania nowych serwisantów, wydawców i reporterów do krakowskiego oddziału.

Na Śląsku nowym nabytkiem jest Robert Koślik, który prowadzi autorski "One-man-show" codziennie od pon. do pt. w godz. 10.00-13.00. Dziennikarz przeszedł do stacji z katowickiej Planety, w której prowadził poranny program.

Z innych zmian na antenie stacji "Gastrofaza", dotychczas obecna na antenie tylko w niedzielę, teraz przez cały tydzień od 18.00 do 20.00, jako jedyny w Polsce radiowy talk-show kulinarny (prowadzi Paweł Loroch).

- W tym sezonie stawiamy na lokalność. Ze względu na ogromny potencjał, jaki oferuje Kraków, chcemy wprowadzić dużą ilość transmisji z koncertów i spektakli, powiększyć częstotliwość i zakres informacji kulturalnych. Prowadzę rozmowy z istotnymi dla historii i kultury Krakowa instytucjami i postaciami, które chcielibyśmy wprowadzić w formie magazynów i audycji na antenę krakowskiego Antyradia. Te, które sprawdza się najlepiej, znajdą się od razu na antenie ogólnopolskiej - dodaje szef stacji.

Na antenę wraca również po dwóch latach nieobecności codzienny magazyn Piotra Makaka Szarłackiego "Pełna Kultura". Będzie to przegląd najciekawszych wydarzeń kulturalnych stolicy. Wkrótce podobne audycje pojawią się również na Śląsku i w Krakowie. Jak zapowiada Figurski w ciągu miesiąca na antenie wszystkich trzech oddziałów pojawią się dwie premierowe audycje, mające umocnić i utrwalić kontrowersyjny, niepokorny i subiektywny charakter stacji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wojciechowska i Sołtysik w jesiennym Antyradiu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl