SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

WP na radio na multipleksach DAB+ przeznaczy 500 tys. zł. Polsat Media zamiast TVN Media brokerem reklamowym Telewizji WP

Z początkiem przyszłego roku Polsat Media przejmie od TVN Media sprzedaż oferty reklamowej Telewizji WP - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Wirtualna Polska liczy, że w przyszłym roku stacja osiągnie kilkanaście proc. wzrostu wpływów i wynik dodatni wynik EBITDA. Natomiast na radio na multipleksach DAB+ WP przeznaczy 500 tys. zł.

Article

Jak przekazał nam Michał Siegieda, dyrektor ds. komunikacji i PR w Wirtualnej Polsce, umowa z Polsat Media została podpisana na rok.

TVN Media zajmował się obsługą brokerską Telewizji WP od startu stacji jesienią 2016 roku. Kanał jest nadawany na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej oraz dostępny u wielu operatorów satelitarnych i kablowych. Według danych Nielsen Audience Measurement we wrześniu br. jego udział w rynku oglądalności wynosił 0,453 proc., o 14,4 proc. więcej niż rok wcześniej.

W trzech kwartałach br. przychody Telewizji WP wzrosły w skali roku o 32,4 proc. do 14,22 mln zł, natomiast jej skorygowana strata EBITDA zmniejszyła się z 6,03 do 5,01 mln zł.

- W czwartym kwartale na pewno będziemy na plusie, jeszcze wyraźniej niż rok wcześniej - zapowiedział Jacek Świderski, prezes Wirtualnej Polski. Zaznaczył, że firma podtrzymuje swoje założenia, że stacja osiągnie dodatni wynik EBITDA. - Nie wiemy, czy we wszystkich kwartałach Telewizja WP będzie na plusie, ale w całym roku powinna być na plusie - stwierdził.

Według planów przychody kanału mają wzrosną o kilkanaście proc.

0,5 mln zł na Open.fm w DAB+

W październiku i listopadzie br. Wirtualna Polska wygrała kilka konkursów Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji  na nadawanie Open.fm na lokalnych multipleksach cyfrowych w Toruniu, Katowicach, Warszawie, Częstochowie, Poznaniu, Rzeszowie i Tarnowie. Emisja kanału w tej formie ma ruszyć w ciągu 9 miesięcy od podpisania umowy z operatorem multipleksów (jeszcze nie został wybrany).

Który z kanałów dostępnych na Open.fm będzie nadawany na tych multipleksach? - Na pewno jeden z głównych kanałów - stwierdził Jacek Świderski. Wirtualna Polska przeznaczy na to ok. 0,5 mln zł.

Firma jeszcze nie zdecydowała, czy wystartuje w kolejnych podobnych konkursach. - Decyzje będziemy podejmować w zależności od proponowanych warunków koncesji. Ale na pewno będziemy konsekwentnie rozwijać dystrybucję Open.fm - zapowiedział Świderski.

W trzech kwartałach br. Wirtualna Polska Holding zanotowała wzrost przychodów sprzedażowych o 31,8 proc. do 519 mln zł oraz 44,27 mln zł zysku netto (wobec 49,4 mln zł rok wcześniej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: WP na radio na multipleksach DAB+ przeznaczy 500 tys. zł. Polsat Media zamiast TVN Media brokerem reklamowym Telewizji WP

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcin
Czyli już niedługo Telewizja WP będzie dostępna w Cyfrowym Polsacie.
16 1
odpowiedź
User
Bart3k
Czyli już niedługo Telewizja WP będzie dostępna w Cyfrowym Polsacie.

nie koniecznie GameToon już jest w Polsat Media od jakiegoś czasu a nie ma go w Cyfrowym Polsacie
1 1
odpowiedź