SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

WP Pilot ogranicza liczbę urządzeń w ramach jednego profilu użytkownika. „Wynik oczekiwań części partnerów”

W serwisie WP Pilot (Wirtualna Polska) zdecydowano, że użytkownik płatnego pakietu może przeglądać treści na maksymalnie pięciu urządzeniach i tylko na jednym równocześnie. - Zmiany są wynikiem oczekiwań części partnerów WP Pilot w zakresie dostarczania contentu - tłumaczy Wirtualnemedia.pl Michał Siegieda, dyrektor ds. komunikacji i PR w firmie.

Article

O zmianach w regulaminie subskrybenci WP Pilot byli w ostatnim czasie informowani mailowo.

- Do jednego konta w Serwisie Abonent może utrzymywać jednocześnie nie więcej niż 5 (pięć) zarejestrowanych urządzeń. Rejestracja kolejnego urządzenia powoduje automatyczne wyrejestrowanie urządzenia, za pośrednictwem którego Abonent korzystał najdawniej z Usług - czytamy w zmienionym regulaminie. - Abonent może w danym czasie korzystać z Usług w ramach jednego konta w Serwisie tylko z użyciem 1 (jednego) urządzenia. W ramach jednego konta w Serwisie nie jest możliwe korzystanie z Usług  jednocześnie  z użyciem kilku urządzeń - dodano.

- Abonent nie jest uprawniony do udostępniania innym osobom swojego konta w Serwisie, co obejmuje także zakaz umożliwiania innym osobom rejestracji w Serwisie urządzeń należących do tych osób - zaznaczono w regulaminie.

Dlaczego wprowadzono takie ograniczenia? - Zmiany są wynikiem oczekiwań części partnerów WP Pilot w zakresie dostarczania contentu - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Michał Siegieda, dyrektor ds. komunikacji i PR w Wirtualnej Polsce.

Firma nie podaje, ilu użytkowników korzysta z płatnych pakietów na WP Pilot. - Jesteśmy jednak zadowoleni z tempa rozwoju tej usługi - zaznacza Michał Siegieda.

Na WP Pilot dostępny jest streaming prawie 100 kanałów, z czego 30 za darmo. Pozostałe są oferowane w kilku odpłatnych pakietach, kosztujących miesięcznie od 6,90 zł (pakiet Starter Plus) do 34,90 zł (pakiet Rozszerzony).

Według badania Gemius/PBI w listopadzie ub.r. WP Pilot miał 2,29 mln użytkowników i 14,3 mln odsłon.

Wszystkie strony i aplikacje internetowe Wirtualna Polska Holding w lutym br. zanotowały 21,12 mln użytkowników, 2,86 mld odsłon oraz 34 minuty i 13 sekund średniego dobowego czasu korzystania przez odwiedzającego, a sam portal WP.pl - 16,68 mln użytkowników, 1,83 mld odsłon oraz 31 minut i 46 sekund średniego dobowego czasu korzystania.

W ub.r. Wirtualna Polska Holding zanotowała wzrost wpływów sprzedażowych o 24,9 proc. do 708,7 mln zł oraz spadek zysku netto z 76 do 71,1 mln zł. W segmencie internetowym miała 688,38 mln zł przychodów i 223,28 mln zł skorygowanego zysku EBITDA według nowego standardu rachunkowego MSSF 16, a Telewizja WP zanotowała 20,32 mln wpływów i 4,34 mln zł skorygowanej straty EBITDA wg MSSF 16.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: WP Pilot ogranicza liczbę urządzeń w ramach jednego profilu użytkownika. „Wynik oczekiwań części partnerów”

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Qwert
Kanałów darmowych jest PONAD 32, ale cały czas brakuje wielu darmowych DVB-T, NP. Stopklatka, Zoom, Metro, TV6 itp.
9 0
odpowiedź
User
internauta
Jedno urządzenie naraz? Zrobiliby przynajmniej dwa, żeby móc obejrzeć co innego niż dziewczyna / żona / córka itp. w jednym domu.
20 1
odpowiedź
User
Bua
Wiadomo że chodzi o piniudze, bo o co innego mogło by?
12 0
odpowiedź
User
Ja nie korzystam
Najlepiej zbojkotować te całe WP Pilot i nie korzystać chcą robić sobie ograniczenia to niech sobie robią najlepiej niech zamkną ten serwis głupotą było by jeszcze za to płacić
16 1
odpowiedź
User
Wróżbita Maciej
PRy, PRy. Tomasz M aktywny wizerunkowo z produktem. Produkt to dystrybucja cudzego kontentu w real time.

Rozwój VOD u nadawców TV rozłoży te inicjatywę na łopatki. Pewnie stad ruchu o liczbie urządzeń.

Lekcje na WP Pilot... od lat dostępne na YT.
Szacunek dla Tomka ze codziennie jest publikacja. O WP pilocie zapomnimy jak tylko Tomasz znajdzie nowa prace. Przecież po to teraz te ruchu. Ciężko na dłuższa metę uśmiechać się na statusach do ludzie którzy Cię zaorali. Powodzenia!
6 5
odpowiedź