SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wrocław, Gdańsk i Poznań z najlepszą reputacją spośród wojewódzkich miast

Wrocław, Gdańsk i Poznań, tuż za nimi Kraków i Warszawa. To czołowa piątka miast wojewódzkich cieszących się najlepszą reputacją wśród Polaków - wynika z badania Maison&Partners.

Article

W ramach badania respondenci oceniali poziom zaufania do danego miasta, możliwość polecenia go znajomym, towarzyszącą mu atmosferę medialną, zaangażowanie społeczne oraz warunki pracy w danym mieście.

Na podstawie uzyskanych wyników dla każdego miasta obliczono wskaźnik reputacji (od 1 do 100 pkt.). W zestawieniu uwzględniono tylko te miasta, dla których wartość wskaźnika reputacji wyniosła min. 60 pkt.

W odniesieniu do każdego miasta zmierzono także poziom znajomości wspomaganej oraz odwiedziny i udzielone rekomendacje w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Najczęściej odwiedzanymi miastami w ostatnim roku były Warszawa (29%), Kraków (27%) oraz Wrocław (24%). Najmniejsza grupa respondentów zadeklarowała pobyt w Białymstoku (4%) i Zielonej Górze (6%).

Z kolei w pierwszej trójce miast, których odwiedzenie respondenci rekomendowali najczęściej, znalazły się Kraków, Wrocław i Gdańsk, a tuż za nimi uplasowała się Warszawa.

Badanie zostało zrealizowane przez agencję badawczą Maison&Partners dla Fundacji na rzecz reputacji marki "Premium Brand" w dniach 19-22 lutego 2016 r. na panelu badawczym Ariadna. Pomiar wykonano na losowo-kwotowej, ogólnopolskiej próbie konsumentów liczącej 1006 osób, metodą CAWI. Próba była kwotowana wg reprezentacji w populacji Polaków w wieku od 18 lat wzwyż dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wrocław, Gdańsk i Poznań z najlepszą reputacją spośród wojewódzkich miast

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl