SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

WWF promuje "Godzinę dla Ziemi" apelem „Nie tamujmy rzek, niech płyną”

Tegoroczna akcja "Godzina dla Ziemi WWF" ma przekonać opinię publiczną, że najkorzystniejsza dla ludzi i przyrody jest renaturalizacja przekształconych przez człowieka rzek oraz ochrona tych dziko płynących, które mają nieoceniony wpływ na walkę ze skutkami zmiany klimatu.

Article

Fundacja WWF zbiera podpisy pod apelem do premiera Mateusza Morawieckiego o ostateczną rezygnację z budowy tamy w Siarzewie oraz kolejnych zapór na polskich rzekach. Apel wskazuje również na pilną potrzebę analizy efektywności istniejących tam i rozbiórkę tych, które straciły już znaczenie gospodarcze, a stanowią zagrożenie dla ludzi i przyrody. Petycję może podpisać każdy na godzinadlaziemi.pl

Aby nagłośnić akcję, WWF Polska będzie jeździła po Polsce z 4-metrową makietą ambasadora kampanii - jesiotra ostronosego. Instalację przygotowano w skali 1:1 z czasów gdy jesiotry pływały w Wiśle .

Aktywiści z fundacji będą od marca spotkać się z wojewodami, którzy odpowiadają za zabezpieczenia przeciwpowodziowe oraz kierują działalnością  w zakresie zapobiegania zagrożeniom środowiska na terenie danego województwa, aby przekonać  ich do podjęcia działań na rzecz ratowania ekosystemów płynących rzek.

Godzina dla Ziemi WWF na ratunek rzekom

Organizacja zdecydowała, aby w swojej największej akcji ekologicznej poruszyć temat destrukcyjnego wpływu tam na środowisko – głośno powiedzieć, że tamy pogłębiają problem suszy i nie ratują przed powodziami, co więcej niszczą środowisko naturalne, przyczyniają się do wyginięcia ryb, ptaków i  ssaków.

Kampania realizuje strategię Fundacji WWF Polska w oparciu o raport „2050. Polska dla Pokoleń”  opracowany przez Boston Consulting Group.

Za kreację kampanii odpowiada Keino Grupa, a działania public relations koordynuje agencja First Aid Communication.

Dołącz do dyskusji: WWF promuje "Godzinę dla Ziemi" apelem „Nie tamujmy rzek, niech płyną”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl