SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Wczytaj się. Nie daj sobą manipulować” - „Gazeta Wyborcza” reklamuje subskrypcje

W czwartek rozpoczęła się kampania zachęcająca do korzystania z rzetelnych źródeł informacji i czytania treści przygotowywanych przez dziennikarki  i dziennikarzy „Gazety Wyborczej” (Agora). Działania promocyjne będą prowadzone w internecie i na nośnikach reklamy zewnętrznej, obejmą również niestandardowe działania w przestrzeni miejskiej. Kampanii towarzyszy oferta promocyjna dla nowych subskrybentów Wyborcza.pl.

Article

„Każdego dnia społeczeństwo jest poddawane próbom manipulacji. Rząd przejmujący media publiczne, sztuczna inteligencja generująca słowa niewypowiedziane przez osoby publiczne czy fake newsy zalewające sieć sprawiają, że coraz trudniej jest odróżnić, co jest prawdą, a co kłamstwem. Odpowiedzią na te wyzwania jest rzetelne dziennikarstwo, które warto wspierać” – pisze redakcja „Wyborczej” w tekście inaugurującym kampanię promocyjną.

Kreacje wykorzystane w kampanii, której motyw przewodni to „Wczytaj się. Nie daj sobą manipulować”, przedstawiają sześć głównych haseł. „Za pomocą gry słów obrazują one manipulację w tematach społecznie ważnych takich, jak prawa kobiet, edukacja, rządy prawa i kościół oraz sytuacja dyskryminowanych grup społecznych, m.in. osób LGBT+ czy imigrantów. Praworzą(dno)ść, Reforma edu(kac)ji, Kośc(iół) niezgody, St(raj)k kobiet, (W)inny i Hej(t) to główne hasła kampanii, która potrwa do 6 listopada br.” – mówi Mateusz Markowski, zastępca dyrektora marketingu „Wyborczej”.

Cztery tygodnie subskrypcji Wyborcza.pl za złotówkę

Kampanii towarzyszy specjalna oferta na cyfrową prenumeratę Wyborcza.pl. „Promocyjna cena zakupu subskrypcji za pierwsze cztery tygodnie – w ofercie przeznaczonej dla nowych i powracających użytkowników – wynosi symboliczną złotówkę. Dzięki temu wszyscy zainteresowani mogą mieć dostęp do treści »Wyborczej« w tym najważniejszym czasie – przed i powyborczym” – wyjaśnia Maksymilian Salski, odpowiedzialny za rozwój subskrypcji w Wyborcza.pl.

Kampania „Wyborczej” obejmie działania w kanałach online i offline – promocja będzie prowadzona w internecie (Google, Meta, TikTok oraz serwisy Wyborcza.pl), w prasie, kinach, a także na nośnikach reklamy zewnętrznej w Warszawie. Dodatkowo obejmie niestandardowe działania w przestrzeni miejskiej.

Kampanię przygotował dział marketingu „Wyborczej”, a autorem linii kreatywnej jest agencja Shake The Cake. Zakup mediów wspierały AMS i dom mediowy Spark Foundry.

Na koniec czerwca br. Wyborcza.pl miała 295,4 tys. subskrybentów cyfrowych, o 8,3 tys. mniej niż pół roku wcześniej.

Średnia sprzedaż wydania „Gazety Wyborczej” w drugim kwartale br. wyniosła 39 485 egz., po największym spadku w zestawieniu wynoszącym 18,30 proc. - pokazują dane Polskich Badań Czytelnictwa „Audyt PBC”.

Dołącz do dyskusji: „Wczytaj się. Nie daj sobą manipulować” - „Gazeta Wyborcza” reklamuje subskrypcje

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gh
to ostatnia reklama giewu, bo kolejnych przegranych wyborow to "żetelne" medium nie przetrwa.
odpowiedź
User
Z POmysłem : )
Kampania G(n)iewu. Mocne, wyraziste i na czasie. Oby poskutkowało.
odpowiedź
User
WCZYTAJ SIĘ
WCZYTAJ SIĘ
odpowiedź