SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawca „CD-Action” i „PC Format” chce zadebiutować na giełdzie

Spółka GTEM, która w połowie ub.r. przejęła wydawanie wydawca magazynów „CD-Action” i „PC Format”, planuje wejść na boczny rynek warszawskiej giełdy. Jesienią firma na platformie Beesfund pozyskała od inwestorów 1,24 mln zł.

Article

Wejście spółki GTEM (Gaming Tech Esports Media) na rynek giełdowy NewConnect zapowiedziała jej prezes Lidia Ukleja na zamkniętej grupie dla jej inwestorów, o czym jako pierwszy poinformował magazyn „My Company Polska).

Ukleja zapowiedziała inwestorom, że do końca lutego zostanie przeprowadzony przydział akcji, w efekcie którego staną się pełnoprawnymi akcjonariuszami GTEM. Rejestr akcjonariuszy spółki będzie prowadził Dom Maklerski PKO BP.

GTEM z 1,24 mln zł od inwestorów

W połowie ub.r. spółka GTEM, należąca do agencji e-sportowej Fantasyexpo, kupiła prawa do magazynów komputerowych „CD-Action” i „PC Format”, z których dalszej publikacji zrezygnowało Wydawnictwo Bauer. Pierwszy numer „CD-Action” po zmianie właściciela pojawił się w sprzedaży pod koniec sierpnia.

We wrześniu GTEM ogłosiła sprzedaż akcji poprzez platformę crowdfundingową Beesfund. Przez pierwszy tydzień 2,1 tys. inwestorów kupiło jej walory za 960,4 tys. zł.

Ostatecznie firma sprzedała całą oferowaną pulę walorów: 1,85 mln sztuk (to 15,62 proc. jej kapitału) za łącznie 1,24 mln zł. Nabyło je prawie 2,4 tys. inwestorów.

Przed wejściem na giełdę resplit akcji

Prezes GTEM zapowiedziała, że przed debiutem spółki na bocznym rynku giełdowym NewConnect zostanie przeprowadzony resplit jej akcji w proporcji 10:1. Wartość nominalna każdego waloru wzrośnie z 1 do 10 groszy.

Liczba akcji należących do każdego inwestora zostanie zaokrąglona do 10. - Oczywiście różnicę w pełni Wam zwracamy, a wszystkie bonusy wynikające z wykupionych pakietów pozostają bez zmian - zapewniła Lidia Ukleja.

Na zmiany w spółce związane z wejściem na giełdę musi zgodzić się walne zgromadzenie akcjonariuszy, które zaplanowano w najbliższym czasie.

Dla drobnych inwestorów obecność GTEM na NewConnect będzie oznaczała możliwość łatwiejszego handlu jej akcjami.

Firma w br. zamierza uruchomić kilka serwisów internetowych, już w lutym e-sklep z prenumeratą i archiwalnymi numerami „CD-Action” i „PC Format”. - W ramach prac nad nowymi serwisami mamy podpisane umowy z firmą od strategii contentowej oraz działań opartych na gamifikacji. Prace nad nowymi serwisami powinny zakończyć się w trzecim kwartale 2021 roku. W pierwszej kolejności zadebiutuje nowa odsłona serwisu CD Action - zapowiedziała prezes GTEM.

Dołącz do dyskusji: Wydawca „CD-Action” i „PC Format” chce zadebiutować na giełdzie

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bot
Czyli pieniędzy z tego nie ma i nie ma sie z czego utrzymac, a wlasciciel nie ma czym firmy wspomoc.
odpowiedź
User
Nik Nejm
Każdy z redaktorów jest rynkowo i marketingowo wart tyle, że wcześniej czy później będzie z tego kasa.
odpowiedź
User
2
Każdy z redaktorów jest rynkowo i marketingowo wart tyle, że wcześniej czy później będzie z tego kasa.


tak szczególnie Smuggler, który nadal obraża czytelników na lewo i prawo myśląc, że się to wszystkim podoba
odpowiedź