SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wydawca „Wprost” chce kary dyscyplinarnej dla komornika nasłanego przez Romana Giertycha

Sąd Rejonowy w Warszawie umorzył postępowanie w sprawie skargi wydawcy tygodnika „Wprost” na komornika, który w październiku ub.r. miał zabezpieczyć 100 tys. zł na poczet przyszłego odszkodowania w procesie wytoczonym przez Romana Giertycha. Wydawnictwo domaga się dla niego kary dyscyplinarnej.

Roman Giertych, PAP / Rafał Guz Article

Sąd umorzył postępowanie na wniosek spółki AWR „Wprost”, wydawcy tygodnika „Wprost”. W czerwcu warszawski sąd apelacyjny oddalił wniosek Romana Giertycha o zabezpieczenie rachunku bankowego spółki AWR „Wprost”. Wobec tego postępowanie w sprawie skargi na komornika stało się bezprzedmiotowe. Wydawnictwo wystąpiło o zwrot zabezpieczonych środków pieniężnych.

Jednocześnie AWR „Wprost” wniosła o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec komornika sądowego działającego przy Sądzie Rejonowym w Toruniu Tomasza Witolda Sobeckiego w związku z naruszeniem przepisów ustawy o komornikach sądowych i egzekucji oraz działanie niezgodne z godnością zawodu poprzez naruszenie zasad Kodeksu Etyki Zawodowej Komornika Sądowego.

Sprawa dotyczy interwencji komorniczej w redakcji tygodnika „Wprost”, do której doszło pod koniec października ub.r. Komornik miał zająć konta bankowe „Wprost” i zabezpieczyć na nich kwotę 100 tys. zł na poczet przyszłego odszkodowania w procesie wytoczonym przez Romana Giertycha (więcej na ten temat).

Spór Romana Giertycha i „Wprost” dotyczy publikacji tygodnika z lipca ub.r., w której znalazł się stenogram podsłuchanej rozmowy mecenasa z dziennikarzami Janem Pińskim i Piotrem Nisztorem (on nagrywał rozmowę). Z artykułu wynikało, że Giertych miał podczas niej szydzić z homoseksualnych polityków, biznesmenów oraz katastrofy smoleńskiej. Mecenas pozwał pismo, zapowiadając, że będzie domagał się przeprosin w każdym medium, które przedrukowało nieprawdziwe informacje.

Przypomnijmy, że spółka AWR „Wprost” złożyła pozew cywilny przeciwko mecenasowi Romanowi Giertychowi do Sądu Okręgowego w Warszawie. Wydawca „Wprost” domaga się zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych. Wówczas Giertych zapowiadał, że pozwie wydawnictwo (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wydawca „Wprost” chce kary dyscyplinarnej dla komornika nasłanego przez Romana Giertycha

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
J R
Tego Barana RG trzeba postawić przed sądem i nauczyć go rozumu inaczej będzie szkodzić dalej POLSCE
18 10
odpowiedź
User
Papaj
Góra (a właściwie dwie Góry) wydały mysz.
22 8
odpowiedź
User
Ciekawski
Góra (a właściwie dwie Góry) wydały mysz.

Ciekaw jestem co by powiedział Jego ojciec i Dziadek?
14 8
odpowiedź