SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sprzedaż dzienników w maju skurczyła się o 21 proc., „Przegląd Sportowy” o 51 proc. w dół

Średnia sprzedaż ogółem wszystkich dzienników ogólnopolskich w maju br. była o 20,84 proc. niższa niż w maju ub.r. Wszystkie tytuły w zestawieniu zanotowały spadki, a na czele pod tym względem uplasował się „Przegląd Sportowy”. Pozycja najchętniej kupowanego tytułu należała do „Faktu” - wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.

W maju 2020 roku średnia sprzedaż ogółem „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska) wyniosła 177 472 egz., o 20,09 proc. mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej - pokazują dane Polskich Badań Czytelnictwa „Audyt ZKDP”, opracowane przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Drugą lokatę ze sprzedażą ogółem wynoszącą 87 626 egz. zajął „Super Express” (ZPR Media). Jego wynik zmniejszył się o 23,72 proc.

Podium uzupełnia „Gazeta Wyborcza” (Agora). Jej średni wynik poszedł w dół o 26,84 proc. do 65 241 egz.

Największy spadek średniej sprzedaży ogółem zajął zajmujący siódmą lokatę „Przegląd Sportowy” (Ringier Axel Springer Polska), który spadł z miejsca szóstego. Wynik tytułu zmniejszył się o 51,47 proc. do 10 230 egz.

Średnia sprzedaż ogółem wszystkich - monitorowanych przez PBC „Audyt ZKDP” - codziennych gazet w maju br. wyniosła 435 280 egz. Była o 20,84 proc. niższa niż w maju 2019 roku. Od drugiej dekady marca br. w Polsce rząd wprowadził ograniczenia związane z epidemią COVID-19, m.in. zamknięto większość obiektów handlowych (poza sklepami spożywczymi, aptekami, piekarniami itp.), co utrudniło konsumentom zakup prasy.

CZYTAJ TAKŻE: Startuje Huawei Next-Image Awards 2020, nagrody po 10 tys. dolarów. Huawei P40 Pro+ to fotograficzny profesjonalista

W maju br. w porównaniu do poprzedniego miesiąca najwięcej zyskał „Przegląd Sportowy”, którego średnia sprzedaż ogółem wzrosła o 10,83 proc. Największy spadek - wynoszący 6,26 proc. - miał „Super Express”.

W tym ujęciu średnia sprzedaż ogółem wszystkich tytułów prasowych spadła o 0,36 proc.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Dołącz do dyskusji: Sprzedaż dzienników w maju skurczyła się o 21 proc., „Przegląd Sportowy” o 51 proc. w dół

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rey
Miło GW r-r - 25 %
odpowiedź
User
zwolniony pracownik GW, pisowiec
Myślę, że po wyborach, które znowu przerżną - mimo rozdania miliona egzemplarzy biuletynu partyjnego PO, którego poziomu nie powstydziłby się przyjaciel dziadka Michnika Urban, mimo zamieszczenia plakatu RT - przyjdzie czas na kolejne zwolnienia i zamknięcie papierowej GW. W końcu mają prawie 300 tys. subskrybcji, to po co im papier...
odpowiedź
User
rh minus
Miło GW r-r - 25 %

Jeszcze milej - Gazeta Polska Codziennie r-r - 20%.
odpowiedź