SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

YouTube Music w nowych urządzeniach z Androidem 10. Zastąpi platformę Google Play Music

Serwis streamingowy YouTube Music będzie podstawową usługą muzyczną pochodzącą od Google preinstalowaną w urządzeniach mobilnych działających w systemie Android 10. Platforma zastąpi Google Play Music, która pozostanie dostępna jako zewnętrzna aplikacja.

Article

Platforma YouTube Music oferująca dostęp nagrań muzycznych, teledysków oraz albumów została uruchomiona w ograniczonym zakresie w maju 2018 r., rok później jej dostępność rozszerzono także na polski rynek .

Teraz na blogu Google poinformował, że w zapowiedzianym niedawno mobilnym systemie operacyjnym Android 10 YouTube Music będzie podstawową, preinstalowaną na platformie usługą muzyczną pochodzącą od tego producenta.

Rozwiązanie będzie oznaczało, że w nowych urządzeniach przenośnych z systemem Android 10 użytkownik napotka od razu YouTube Music jako aplikację przeznaczoną do słuchania muzyki czy przeglądania innych muzycznych treści.

Do tej pory w Androidzie Google preinstalował w tej roli platformę Google Play Music, a YT Music trzeba było ściągać oddzielnie ze sklepu Google Play. Teraz sytuacja ma się odwrócić – Google Play Music zniknie z systemu jako aplikacja natywna, jednak dostęp do niej będzie nadal możliwy w postaci aplikacji instalowanej z internetu.

Google zapowiada, że w przyszłości podobna zmiana będzie dotyczyć także nowych urządzeń z systemem Android 9 Pie, w którym preinstalowana będzie platforma YouTube Music pojawiająca się zamiast Google Play Music. Obserwatorzy rynku, na których powołują się zachodnie media branżowe oceniają, że obecny ruch zapowiedziany przez Google ma na celu zwiększenie liczby subskrybentów usług YT Music, która ma ambicje konkurowania z takimi platformami jak Spotify czy Apple Music.

W II kwartale 2019 roku holding Alphabet osiągnął przychody przekraczające 38,9 mld dolarów, wzrósł także kwartalny zysk netto spółki. Większość przychodów wygenerował należący do Alphabet koncern Google, który w ciągu kwartału zwiększył wpływy z reklam do poziomu ponad 32,6 mld dolarów.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: YouTube Music w nowych urządzeniach z Androidem 10. Zastąpi platformę Google Play Music

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl