SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google nagrodzi za kampanie na YouTube

Google ogłosiło pierwszą polską edycję konkursu YouTube Works Awards. Nagrodzeni zostaną w nim marketerzy i agencje, którzy odpowiadają za najodważniejsze i najskuteczniejsze kampanie reklamowe na platformie YouTube.

Article

YouTube Works Awards, organizowane przez Google w globalnym partnerstwie z firmą Kantar, odbyły się po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii w 2017 r. Dziś konkurs odbywa się w ponad 20 krajach na całym świecie, m.in. w USA, Brazylii i Japonii, a wśród nagrodzonych prac znalazły się m.in. kampania Nike, aplikacji randkowej Match, czy Comedy Central. Do tego grona dołączą w tym roku zwycięskie kreacje z Polski.

"YouTube dociera do 24,6 mln internautów w Polsce, a średni dzienny czas oglądania filmów na platformie wynosi ponad 40 minut. W grupie 18+ YouTube ma już ponad 20 mln użytkowników, jest jedną z ważniejszych platform do działań marketingowych, co doskonale rozumieją zarówno marki, jak i agencje. W ramach YouTube Works chcemy docenić niestandardowe działania w cyfrowych mediach, nowe sposoby dotarcia do konsumentów, innowacyjne formy komunikacji oraz skuteczność zmierzoną sukcesami biznesowymi. Nagradzamy te marki, w tym roku po raz pierwszy także w Polsce, które tworzą przełomowe kampanie i rozwijają się, odważnie sięgając po nasze kanały." - stwierdziła Iwona Piwek, video sales head w YouTube.

Do pierwszej polskiej edycji konkursu YouTube Works Awards marki, działy marketingu, agencje reklamowe, domy mediowe, a także niezależni twórcy mogą zgłaszać kampanie wykorzystujące platformę YouTube, które zrealizowały założone cele w okresie od stycznia 2020 do czerwca 2021 r.

Oceniane będą nie tylko kampanie, które wykorzystują YouTube jako narzędzie, ale potrafią także efektywnie włączyć ten kanał w całościową komunikację lub też oparte są o ciekawe dane i insighty.

5 kategorii + Grand Prix

Nagrody przyznane zostaną w 5 kategoriach:
- Multiscreen Excellence - kampanie, które łączą wykorzystanie wielu mediów. W tej kategorii ważny jest sposób użycia YouTube w ramach kompleksowej kampanii, obejmującej zarówno media tradycyjne, jak i cyfrowe;
- Ingenious Insight - w ramach kategorii docenione zostaną kampanie, które oparte na mocnych insightach, wykorzystują zalety platformy YouTube;
- Action Driver - projekty, które za pośrednictwem YouTube skłoniły użytkowników do działania: zarejestrowania na stronie, zakupu produktu czy też podpisania petycji, uruchomienia globalnej akcji lub sprzeciwienia się niesprawiedliwościom lub nierównemu traktowaniu;
- Creative Effectivness - w tej kategorii liczy się przede wszystkim kreatywna jakość i błyskotliwa realizacja. Oceniane będą: moc opowiadanej historii, pomysłowość scenariusza, adekwatność, doskonały dobór bohaterów itp., a także wpływ, jaki koncepcja kreatywna miała na osiągnięte wyniki;
- Small budget, big results - kampanie, które pomimo niedużych środków, odniosły ogromny sukces. Nagradzane będą pomysły, które, pomimo ograniczeń budżetowych, przyniosły oszałamiające wyniki.

Dodatkowo, przyznane zostanie Grand Prix konkursu, honorujące najlepszą kampanię spośród zgłoszonych, która według jury w najbardziej kreatywny, przemyślany, spójny i efektywny sposób wykorzystała YouTube do zrealizowania celów biznesowych.

Do kiedy zgłoszenia?

Zgłoszone do konkursu kampanie oceni w dwóch turach obrad niezależne jury złożone z ekspertów. To uznane postaci w branży reklamowej, marketingowej oraz mediów. Pełny skład jury został już podany na stronie konkursu. Google informuje, że nie bierze udziału w procesie oceniania, a o wyborze nagrodzonych decydują wyłącznie jurorzy.

"Przez ostatni rok obserwowaliśmy jak marketerzy redefiniują swoją komunikację. Od pokrzepiających do prowokujących myślenie kampanii, widzieliśmy jak digital pomaga w docieraniu do konsumentów, a rola wideo online wzrosła w czasie pandemii. Teraz szukamy przede wszystkim kampanii, które w tym czasie w kreatywny, strategiczny i skuteczny sposób wykorzystały YouTube, by osiągnąć zamierzony efekt biznesowy. Szanse na pewno mają agencje oraz marki, w których projektach dostrzeżono potencjał reklamy na YouTube i które traktują platformę jako część nowoczesnej komunikacji." - dodała Iwona Piwek.

Kampanie można zgłaszać do 15 września 2021 r., wypełniając formularz dostępny na stronie konkursu (https://www.youtube.com/intl/pl/ads/youtube-works/). Udział w konkursie jest bezpłatny. Nagrody zostaną wręczone w październiku br.

Partnerem merytorycznym polskiej edycji konkursu YouTube Works Awards jest Kantar Polska.

Dołącz do dyskusji: Google nagrodzi za kampanie na YouTube

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl