SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z okazji Dnia Dziecka RMF FM przeprowadzi zbiórkę na sprzęt ratujący życie dzieciom

W czwartek, 1 czerwca, dochód z loteryjnych sms-ów wysyłanych przez słuchaczy RMF FM zostanie przekazany przez stację na kupno sprzętu dla Kliniki Alergologii i Mukowiscydozy, działającej w szpitalu im. św. Jadwigi w Rzeszowie.  W ubiegłym roku za pieniądze ze zbiórki kupiono elektrody i oprogramowanie do elektrokortykografii dla dzieci.

Article

Specjalna edycja loterii RMF FM „Szczęśliwa 13-tka” zorganizowana zostanie dla dzieci chorych na mukowiscydozę. Dzięki tej akcji dzieci z Podkarpacia i części województwa lubelskiego otrzymają potrzebne wsparcie. Obecnie przebywa tam prawie 80 dzieci, które do tej pory musiały korzystać z pomocy ambulatoryjnej w innych miastach.

1 czerwca słuchacze RMF FM dowiedzą się więcej o samym szpitalu, problemach związanych ze sprzętem, ale także poznają historie tamtejszych pacjentów. Pieniądze uzyskane tego dnia z sms-owej zbiórki zostaną przeznaczone na zakup oscylometru, umożliwiającego ocenianie układu oddechowego małych pacjentów w precyzyjny i prosty sposób.

Ubiegłoroczna akcja przeprowadzana w Dniu Dziecka przez radiostację umożliwiła zakup specjalistycznego oprogramowanie do elektrokortykografii (badanie czynności mózgu EEG przeprowadzane podczas operacji) oraz niezbędnych do przeprowadzenia tego badania elektrod.  Urządzenie to otrzymał Szpital Zdroje w Szczecinie.

Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od stycznia do marca 2017 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 24,8 proc., po wzroście względem analogicznego okresu rok wcześniej o 0,9 pkt. proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Z okazji Dnia Dziecka RMF FM przeprowadzi zbiórkę na sprzęt ratujący życie dzieciom

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
qwop
Cel szczytny. Ale RMF nigdy nie podał ile przekazał dochodu z loterii w latach ubiegłych
odpowiedź