SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z TP SA ma odejść do 2 300 pracowników

TPSA podpisała ze związkami Umowę Społeczną na lata 2012-2013, w ramach której z odejść dobrowolnych będzie mogło skorzystać maksymalnie 2,3 tys. pracowników, których staż pracy przekroczy 6 lat.

Z TP SA ma odejść do 2 300 pracowników

„Umowa Społeczna dotyczy między innymi polityki zatrudnienia, w tym roli mobilności wewnętrznej, rekrutacji i outsourcingu, podwyżek wynagrodzeń (nie mniej niż 4,5% w roku 2012 i w roku 2013) oraz umożliwienia odejść z firmy za odszkodowaniem tym pracownikom, którzy nie mogą dostosować swojego profilu zawodowego do zmieniających się potrzeb rynkowych" – czytamy w komunikacie.

W latach 2012 - 2013 z pakietu odejść dobrowolnych będzie mogło skorzystać maksymalnie 2.300 pracowników, których staż pracy przekroczy 6 lat. Umowa będzie obowiązywać od 1 stycznia 2012 r.

„Jednocześnie Zarząd TPSA podpisał ze związkami odrębne porozumienie precyzujące, iż w roku 2012 z wyżej wymienionego pakietu będzie mogło skorzystać maksymalnie 1.150 pracowników. Oferta odejść dobrowolnych skierowana jest do pracowników spółki TPSA objętych Ponadzakładowym Układem Zbiorowym Pracy" – czytamy dalej.

Wartość pakietu przypadająca na odchodzącego pracownika będzie zależała od stażu pracy w TP SA i będzie kształtować się w przedziale od 4 do 15 miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego i będzie powiększona w roku 2012 o 8 tys. zł a w roku 2013 o 6 tys. zł świadczenia dodatkowego. Dla pracowników o ponad 20 letnim stażu pracy, przewidziane zostały dodatkowe odszkodowania, których wartość (na pracownika) nie przekroczy 20 tys. zł, podano w informacji.

Zarząd spółki zapowiedział, że przeprowadzi odpowiednie analizy i efekt finansowy wynikający z wyżej opisanej umowy zostanie uwzględniony w księgach IV kw. 2011 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Z TP SA ma odejść do 2 300 pracowników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl