SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Żabka przeznacza 2 miliony złotych na testy na koronawirusa

Zarząd spółki Żabka Polska przeznaczy 2 mln zł na zakup testów w kierunku SARS-CoV-2, które wykona Warsaw Genomics, warszawskie laboratorium specjalizujące w diagnostyce genetycznej. Za tę kwotę placówka wykona ok. 5 tys. testów.

W ostatnim czasie w związku z zagrożeniem epidemicznym Warsaw Genomics koncentruje się na wykonywaniu testów w kierunku SARS-CoV-2. Zespół przeprowadza obecnie 1 tys. takich testów w ciągu doby.

– Mamy świadomość, jak potrzebne jest profesjonalne wsparcie diagnostyczne dla szpitali, placówek medycznych, a także dla personelu medycznego, który od kilkunastu dni chroni społeczeństwo przed koronawirusem. Realizacja bezpłatnych testów diagnostycznych dla szpitali i placówek medycznych, możliwa jest dzięki zaangażowaniu i współpracy z firmami reprezentującymi różne sektory gospodarki, które przeznaczają środki na zakup testów dla szpitali. Zawiązała się tym samym Koalicja firm wspierających walkę z koronawirusem. To ogromy dowód solidarności i odpowiedzialności społecznej, który wszyscy dajemy w tym czasie – dodał prof. dr hab. n. med. Krystian Jażdżewski, współzałożyciel Warsaw Genomics.

Żabka przekazuje 2 mln zł na testy w kierunku koronawirusa

Do koalicji firm wspierających walkę z koronawirusem dołączyła Żabka Polska. Franczyzowa sieć sklepów przekaże 2 mln zł na testy w kierunku SARS-CoV-2.

- Jesteśmy zaangażowani w wiele obszarów pomocy w walce z koronawirusem. Zadeklarowaliśmy Prezesowi Rady Ministrów przekazanie 4,5 milionów złotych na wsparcie szpitali, natychmiastowo zabezpieczyliśmy i zaopatrzyliśmy w środki dezynfekujące wszystkie nasze sklepy w całej Polsce. Włączyliśmy się także w lokalne inicjatywy pomocy szpitalom i dostarczamy do placówek m.in. wodę, kanapki oraz dania gotowe. Zdecydowaliśmy się przekazać dodatkowo 2 mln złotych, by w obliczu epidemii być solidarni i wykorzystać wszystkie możliwości, aby wesprzeć szpitale i placówki medyczne, by mogły swobodnie kierować pacjentów na badania diagnostyczne w kierunku SARS-CoV-2. Przekazana kwota pozwoli wykonać dodatkowo ok. 5 tys. testów - mówi Tomasz Suchański, prezes firmy Żabka Polska.

Żabka to kolejna polska firma, która finansuje testy na koronawirusa. Dotychczas pieniądze na bezpłatne testy diagnostyczne dla szpitali i placówek medycznych przekazały też m.in.: PKO Bank Polski, Deloitte, Trecom, BNP Paribas, Tar Heel Capital - Private Equity, ANG Spółdzielnia oraz Fundacja TVN Nie Jesteś Sam.

W połowie grudnia ub.r. Żabka Polska uruchomiła swój sklep nr. 6 tys.

Dołącz do dyskusji: Żabka przeznacza 2 miliony złotych na testy na koronawirusa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl