SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zakupy grupowe coraz popularniejsze

Rynek zakupów grupowych w Polsce będzie systematycznie rósł. Polacy są zainteresowani nie tylko zakupem usług w tym systemie, lecz również produktów z różnych kategorii - wynika ze wspólnego badania ARC Rynek i Opinia oraz IRC.

Zakupy grupowe coraz popularniejsze

Swoją przygodę z zakupami grupowymi większość Polaków rozpoczęła dopiero w tym roku, mając na koncie 1-2 transakcje. Najbardziej popularny w tym kanale sprzedaży jest Groupon.

Rynek zakupów grupowych jest w Polsce bardzo rozdrobniony – aż 10 serwisów ma znajomość wspomaganą na poziomie nie niższym niż 10 proc.. Zaraz po Grouponie, którego znajomość wspomagana sięga 83 proc. użytkowników, plasuje się Gruper (54 proc.). Do czołówki należą jeszcze Mydeal (35 proc.) i Citeam (33 proc.).

Dominującym sposobem zapoznawania się użytkowników z ofertami jest skrzynka e-mail. Jednocześnie można zaobserwować, że systematycznie rosną w siłę agregatory ofert. Najpopularniejszy Grupeo niewiele ustępuje popularnością serwisom Mydeal i Citeam. Można się spodziewać, że w miarę rosnącej liczby ofert zakupów grupowych coraz więcej użytkowników będzie korzystała z agregatorów, na co wskazuje większa popularność tego kanału wśród osób znających wiele serwisów i kupujących częściej.

"Zakupy grupowe w Polsce mają ogromny potencjał, niezależnie od kategorii usług czy produktów. Osoby, które już korzystają z tej formy zakupów deklarują, że w przyszłości będą kupowały częściej oraz że zdecydują się na nowe kategorie. Większość użytkowników poleca także tę formę zakupów rodzinie i znajomym, dzięki czemu zyskuje ona codziennie nowych klientów. Na pewno istotne jest, aby w tym kanale sprzedaży pojawiło się więcej produktów - w trakcie naszego badania respondenci wskazywali, że takie są ich oczekiwania" - stwierdził Adam Czarnecki, wiceprezes zarządu ARC Rynek i Opinia.

Wyniki badań pokazały, że zakupy grupowe to doskonały kanał promocji nowych produktów i usług. Mówią o tym nie tylko zwyczaje zakupowe, takie jak wracanie do firm i usług, z których już się skorzystało, ale także sposób analizowania ofert zakupów grupowych oraz wizerunek serwisów. Ponadto, nie każdy powód obniżki w równym stopniu skłania respondentów do dokonania zakupów. W niektórych kategoriach znacznie lepszym pretekstem okazuje się promocja z okazji urodzin marki niż np. premiera nowej marki.

Badanie syndykatowe "Zakupy grupowe" zostało zrealizowane na ogólnopolskiej próbie internautów (1000 osób) w lipcu 2011r. wspólnie przez ARC Rynek i Opinia (ankiety internetowe) oraz firmę IRC (badanie online buzz).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zakupy grupowe coraz popularniejsze

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rusałka
Każdy liczy się teraz z kasą, więc dodatkowe rabaty z kuponów zakupowych skuszą niejedną osobę. Spore zainteresowanie zakupami nie oznacza 100% zadowolonych klientów, ale z tego co czytam, to niektóre portale zakupowe przykładają coraz większą uwagę do tego, z kim zawierają transakcję i starają się dokładnie weryfikować oferty.
odpowiedź