SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zarząd TVP zapewnia, że Eurowizja Junior jest etyczna i bezpieczna

Prezes TVP Jacek Kurski i członek zarządu Mateusz Matyszkowicz spotkali się z członkami rady programowej publicznego nadawcy. Radzie nie podobała się współpraca Telewizji Polskiej przy organizacji Eurowizji Junior. Zarząd deklaruje, że „dołoży wszelkich starań, aby podczas konkursu zachowane zostały najwyższe standardy etyki”.

Gospodarze Eurowizji Junior 2020; fot. TVPArticle

Do spotkania zarządu z członkami rady programowej - przewodniczącym rady programowej Sławomirem Siwkiem oraz wiceprzewodniczącymi - Barbarą Bubulą i Piotrem Ferencem doszło 12 października.

Zarząd TVP miał wyjaśnić, że konkurs ma na celu „promocję kreatywnej i uzdolnionej młodzieży i tak jak poprzednio przeprowadzony będzie w sposób całkowicie bezpieczny dla jej uczestników”.

Z komunikatu udostępnionego przez Centrum Informacji TVP wynika, że szefostwo publicznej telewizji zadeklarowało, że „dołoży wszelkich starań, aby podczas konkursu zachowane zostały najwyższe standardy etyki oraz wszelkie warunki bezpieczeństwa szczególnie dla młodych uczestników”.

- Zarząd TVP wskazał też na przyjęte i stosowane zasady kodeksu etyki Eurowizji Junior, wyrażone w dokumencie „Junior Eurovision Code of Ethics” oraz na zasady realizowania przez TVP S.A. misji publicznej - czytamy w komunikacie nadawcy.

Jacek Kurski i Mateusz Matyszkowicz mieli zadeklarować również kontynuowanie prac nad „rozwojem wartościowych i bezpiecznych własnych formatów nastawionych na rozwój utalentowanej młodzieży”.

Rada programowa krytycznie o Konkursie Eurowizji Junior

Spotkanie było efektem krytycznej uchwały rady programowej Telewizji Polskiej, która pod koniec sierpnia stwierdziła, że konkurs ma być niezgodny z zasadami określonymi w ustawie o radiofonii i telewizji, a konkretnie z artykułem 18., który mówi m.in. o tym, że „zabronione jest rozpowszechnianie audycji lub innych przekazów zagrażających fizycznemu, psychicznemu lub moralnemu rozwojowi małoletnich, w szczególności zawierających treści pornograficzne lub w sposób nieuzasadniony eksponujących przemoc”.

Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2020 mimo pandemii COVID-19 odbędzie się zgodnie z planem. Wydarzenie będzie transmitowane z Warszawy na żywo 29 listopada, ale wszyscy młodzi artyści wystąpią na scenie w swoich ojczystych krajach.

Wydarzenie poprowadzą Ida Nowakowska-Herndon, Małgorzata Wiktoria Tomaszewska i Rafał Brzozowski. Reprezentantką Polski została Alicja Tracz, która zwyciężyła w programie „Szansa na sukces. Eurowizja Junior”.

Tegoroczna, 18. edycja Konkursu Piosenki Eurowizji Juniorów będzie gościć 13 nastoletnich artystów z takich krajów jak: Armenia, Białoruś, Francja, Gruzja, Kazachstan, Malta, Holandia, Rosja, Serbia, Hiszpania, Ukraina oraz  Polska, która będzie ponownie gospodarzem show. Po raz pierwszy do konkursu dołączą Niemcy. Wydarzenie, wraz z Europejską Unią Nadawców (EBU) drugi rok z rzędu organizuje Telewizja Polska, dzięki najpierw wygranej Roksany Węgiel, a następnie Wiki Gabor.

Dołącz do dyskusji: Zarząd TVP zapewnia, że Eurowizja Junior jest etyczna i bezpieczna

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marta
To jest "nasz" koronawirus. Polski
odpowiedź
User
Irek
nie oglądam będzie koronawirus...żenadaa
odpowiedź
User
Fan
To będzie "ustawka", zapewniam Was. Wszystko będzie ustawione pod Polskę, aby wygrała Eurowizję Junior 3. raz z rzędu.
odpowiedź