SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zbigniew Ziobro pozwie naTemat.pl za sugerowanie zemsty na znanej lekarce

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro pozwie właściciela portalu naTemat.pl oraz dziennikarkę Dominikę Majewską o naruszenie dóbr osobistych. Wczoraj w serwisie opublikowany został artykuł, w którym opisano przeszukanie przez CBA domu i gabinetu prof. Dominiki Dudek. Autorka publikacji sugerowała, że akcja służb była wywołana zemstą szefa resortu sprawiedliwości.

Article

W tekście opisano przeszukanie przez Centralne Biuro Antykorupcyjne domu i gabinetu psychiatry prof. Dominiki Dudek, do którego doszło w ubiegłym tygodniu. Akcja CBA została zlecona przez Prokuraturę Apelacyjną w Katowicach, badającą sprawę wypisywania przez lekarkę fałszywych recept na leki refundowane. Autorka cytuje m.in. wypowiedź rzecznik prasowej krakowskiego NFZ, która stwierdza, że Fundusz nie ma zastrzeżeń do prof. Dudek w tej kwestii.

- Zemsta ministra czy przypadkowa zbieżność? Sprawa prof. Dominiki Dudek może mieć jeszcze jedno dno. Prywatne. Mężem lekarki jest prof. Dariusz Dudek, kardiolog, który zdaniem Zbigniewa Ziobry i jego rodziny przyczynił się do śmierci Jerzego Ziobry, ojca ministra sprawiedliwości. Zarówno Ziobro, jak i wdowa po Jerzym Ziobrze od wielu lat procesują się ze znanym kardiochirurgiem - napisano w artykule naTemat.

W wydanym oświadczeniu Ministerstwo Sprawiedliwości wyjaśnia, że artykuł Dominiki Majewskiej zawiera „liczne pomówienia i insynuacje”, a zawarte w nim informacje dotyczące Zbigniewa Ziobry są nieprawdziwe. Autorce naTemat resort zarzuca brak zachowania dziennikarskiej rzetelności, ponieważ nie skierowała ona zapytania do biura prasowego ministerstwa i nie starała się o uzyskanie stanowiska Zbigniewa Ziobry.

- Minister Ziobro nie zna prof. Dominiki Dudek. Nie posiada żadnej wiedzy na temat prowadzonego przez Prokuraturę Apelacyjną w Katowicach postępowania, w ramach którego miało dojść do opisanych w artykule czynności procesowych. Nie może więc ocenić zasadności tych działań, bo nie dysponuje wglądem do akt postępowania - tłumaczy ministerstwo.

Zbigniew Ziobro zlecił kancelarii prawnej przygotowanie pozwu o naruszenie jego dóbr osobistych. Jako zadośćuczynienie minister będzie domagać się odszkodowania od autorki tekstu Dominiki Majewskiej i spółki Glob 360, właściciela portalu naTemat.pl. Zasądzona kwota ma być w całości przekazania na rzecz Fundacji im. Brata Alberta w Radwanowicach.

Wczoraj nie udało nam się uzyskać komentarza redaktora naczelnego naTemat.pl Tomasza Machały.

Obecnie minister sprawiedliwości nie sprawuje nadzoru nad prokuraturą, ale sytuacja ta zmieni się w marcu 2016 roku po uchwaleniu przez Sejm projektu ustawy o połączeniu urzędów Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zbigniew Ziobro pozwie naTemat.pl za sugerowanie zemsty na znanej lekarce

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
przypadeg? niesondzem
eee, no to przecież zwykły przypadek, że zaraz po zmianie rządów cba pakuje się nad ranem do mieszkania lekarki, do której ojca żal ma osoba zarządzająca tymi służbami, totalny przypadeg...

liczba takich przypadków będzie wzrastać :)
43 15
odpowiedź
User
katon
Pan Zbyszek w swoim żywiole. Podsłuchy i oskarżenia.
34 14
odpowiedź
User
YKK
Skąd takie pomówienia okropne? Przecież to zupełny przypadek... :)
34 12
odpowiedź