SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zgrzewki puszek Coca-Coli bez folii

Coca-Cola zapowiedziała, że od początku przyszłego roku rezygnuje ze stosowania folii w zbiorczych opakowaniach puszek napoju. Zastąpi to nową technologią KeeP Clip, którą wprowadzi w Polsce, Holandii i Irlandii.

Article

Coca-Cola i jej strategiczni partnerzy - rozlewnie Coca-Cola HBC oraz Coca-Cola European Partners - ogłosili wprowadzenie w całej Europie technologii KeelClip. Jest to innowacyjne, minimalistyczne, papierowe rozwiązanie do pakowania zbiorczego puszek.

Wprowadzenie na rynek papierowego opakowania jest efektem współpracy spółek Coca-Cola z firmą Graphic Packaging International (która jest twórcą technologii KeelClip). Nowy rodzaj opakowania zbiorczego nie tylko zastępuje folię wykorzystywaną przy puszkach, ale także umożliwia zużycie mniejszej ilości papieru/tektury.  

W ramach inicjatywy Coca-Cola HBC przestanie używać folii termokurczliwej do wszystkich opakowań zbiorczych puszek na wszystkich rynkach Unii Europejskiej do końca 2021 roku.

W nową technologię KeelClip firma zainwestuje łącznie 15 mln euro. Coca-Cola HBC rozpocznie jej wprowadzanie na początku przyszłego roku od Irlandii i Polski, następnie proces ten zostanie wdrożony w Austrii, Włoszech, Szwajcarii i Rumunii w dalszej części 2020 roku.

Technologia KeelClip zostanie wprowadzona na wszystkich rynkach Coca-Cola HBC w Unii Europejskiej do końca 2021 roku. Pozwoli ona rocznie zaoszczędzić 2 tys. ton plastiku i 3 tys. ton CO2. Technologia KeelClip™ będzie stosowana we wszystkich opakowaniach zawierających do ośmiu puszek. Wielopaki obejmujące więcej puszek, będą pakowane w kartonowe pudła.

W październiku br. rozlewnia Coca-Cola European Partners zobowiązała się do usunięcia wszystkich niepotrzebnych lub trudnych w recyklingu tworzyw sztucznych ze swojego portfolio, co rocznie pozwoli ograniczyć zużycie pierwotnego plastiku o ponad 11 tys. ton w krajach, w których prowadzi działalność. Firma wprowadzi KeelClip na początku przyszłego roku w Holandii, a następnie na kolejnych rynkach. W tym celu zainwestuje 14 mln euro, by w swojej fabryce w Dongen w Holandii zainstalować nową linię puszek i maszynę do pakowania z użyciem technologii KeelClip.

- KeelClip to nasza najnowsza inwestycja w innowacyjne i zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju opakowania. W tym roku wprowadziliśmy cztery marki wody w butelkach PET pochodzących w 100 proc. z recyklingu, zwiększamy też użycie PET z recyklingu w produkcji i ograniczamy wagę coraz większej liczby opakowań produktów z naszego portfolio. Wprowadzenie technologii KeelClip to kolejny dowód na nasze zaangażowanie w tworzenie ‘Świata bez Odpadów’ - powiedział Marcel Martin, group supply chain director w Coca-Cola HBC.

Joe Franses, vice president, sustainability w Coca-Cola European Partners dodaje: - Innowacja to kluczowa zasada, którą kierujemy się podczas pracy nad zrównoważonymi opakowaniami. Papierowe, w całości nadające się do recyklingu opakowania KeelClip składają się z górnej warstwy, w której mocowane są puszki oraz środkowej, kartonowej części, w konstrukcji przypominającej stępkę (ang. keel) wykorzystywaną w budowie statków, która stabilizuje opakowanie. Zastosowanie tej technologii to kolejny przykład naszego zaangażowania w usuwanie wszystkich niepotrzebnych i trudnych w recyklingu tworzyw sztucznych jednorazowego użytku z naszych produktów.

Rezygnację z plastiku w wielopakach piwa zapowiedział niedawno koncern Heineken – zastąpi go kartonem.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zgrzewki puszek Coca-Coli bez folii

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
paff
Ale mi wynalazek! Już z 50 lat temu coś takiego istniało! Czekam jak zrezygnujecie z plastikowych butelek... ale chyba się nie doczekam!
odpowiedź
User
walter
W kontekście produkcji 12 miliardów butelek plastikowych rocznie, to jest gimmick, a nie realne działanie...więc gratulować nie ma za bardzo czego
odpowiedź
User
nowak
Żadne brawo - większość sprzedawanych przez nich napojów jest sprzedawana w bezzwrotnych plastikowych butelkach. Bezzwrotne są również ich szklane butelki. Ten ruch to tylko mały kroczek marketingowy - nic więcej.
odpowiedź