SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zielone światło dla kolejnych zmian w TVP

Rada nadzorcza TVP zgodziła się na kolejne zmiany organizacyjne w spółce o których zdecydował prezes Janusz Daszczyński. Zakładają one m.in. połączenie Biura Kontrolingu i Restrukturyzacji z Biurem Rachunkowości.

fot. akpa Article

W ramach zmian nastąpi też przeniesienie sfery zakupu licencji programowych z Biura Handlu do Biura Koordynacji Programowej. Z kolei działalność sprzedażowa Biura Handlu trafi do Biura Reklamy. Poza tym nastąpi aktualizacja zakresu działania Ośrodka Dokumentacji i Zbiorów Programowych.

- Głównym celem zmian jest uproszczenie struktury TVP i uzyskanie takiego jej modelu, w którym sfera działalności korporacyjnej będzie pełniła funkcje wspierające dla obszaru programowego - podano w przesłanym Wirtualnemedia.pl komunikacie.

Rzecznik prasowa TVP nie odpowiedziała nam wczoraj na pytania, jakie zmiany personalne pójdą w ślad za tymi zmianami, np. kto pokieruje połączonym Biurem Kontrolingu, Restrukturyzacji i Rachunkowości.

Wcześniej zdecydowano o stworzeniu w TVP Ośrodka Mediów Interaktywnych, Impresariatu (jest on częścią Biura Zarządzania Kapitałem Ludzkim) oraz Agencji - Redakcji Filmu, Seriali i Teatru TV - pełnomocnikiem do jej utworzenia został Wojciech Hoflik.

TVP podaje, że trwają prace nad trzecim i zarazem ostatnim etapem zmian w spółce. Jego istotą ma być utworzenie naczelnych redakcji gatunkowych.  W listopadzie br. prezes Daszczyński mówił, że cała reforma organizacyjna spółki powinna zakończyć się do końca I kwartału br.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zielone światło dla kolejnych zmian w TVP

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
seba
a kiedy w końcu uproszczą całe struktury mediów i połączą TVP z PR (Polskim Radiem), wszyscy dziennikarze tv mają doświadczenie w radiu i odwrotnie zatem te obie publiczne instytucje powiinny się wspierać i nawzajem uzupełniac wiedzą i doświadczeniem a nie, że one ze sobą konkurują, dzinnikarze TVP mają programy w konkurencyjnych stacjach radiowych a radiowi z PR w konkurencyjnych stacjach tv.
TVP to 5 kanałów ogólnych +5 tematycznych +17 regionalnych
PR to 5 + 3 kanałów ogólnych + 17 regionalnych.
Na samych kosztach stałych czyli zamiast wysyłania ekipy tv +radiowej z wozem transmisyjnym, korespondentach zagranicznych, wozach transmisyjnych, podwójnej administracji itp można by zaoszczędzić tyle, że wszystkie kanały TVP mogły by być w HD, a radio cyfrowe i z abonamentu starczyło by jeszcze kasy na zakup wszystkich wydarzeń kulturalno sportowych by nie musieć ich oglądać w stacjach komercyjnych przerywanymi co chwile reklamami. Poza tym mając taką rzesze specjalistów dziennikarzy i producentów można by było produkować wiele materiałów i później je sprzedawać innym stacją
26 13
odpowiedź
User
Flores Sisters
Ostateczne zmiany w spółce nastąpią, gdy PiS-owscy giermkowie, czyli pseudodziennikarze-propagandyści, byli "niepokorni", obejmą w niej władzę. Ludzie, którzy swoje cechy widzą w innych, rozpoczną akcję wspierania PiS-u, a będą mówić, że to obiektywizm. TVP biorą pod pozorem reform, choć wiadomo, że jedyną reformą będzie zapewnienie PiS-owskiej ekipie większej społecznej kasy. Już dziś jednak wiadomo, na czym będzie polegała zemsta za 4 lata, może z małym hakiem. Już dziś czujemy tę namiętną rozkosz. Wrócimy do was. A nawet po was... Pamiętajcie o tym każdego dnia.
19 29
odpowiedź
User
Zwinna Borynna
Już same nazwy przyprawiają człowieka o dreszcze. Kontrolingu i Restrukturyzacji. Proponuję założenie kolejnego na przykład Biura Restrukturyzacji i Modernizacji Telewizji Publicznej. Orwell się wszystkim nam nisko kłania... :-) nisko po sam pas. A w TVP jak za prezesa Sokorskiego królem, sekretarka, kierownik produkcji i kierowca dyrektora.... Jak było tak jest. Nihil novum sub sole...
17 14
odpowiedź
User
@Flores Sisters
Niestety doświadczenia ostatnich ośmiu lat pokazują, że PIS może się czuć bezkarnie. We wszystkich znanych mi osobiście i po członkach rodziny firmach państwowych pisowscy giermkowie nie zostali zwolnieni, co najwyżej przesunięci z najbardziej lukratywnych posad. PO okazało wielkoduszność (i poszanowanie dla prawa), które teraz wyjdzie nam bokiem, bo ta czwarta kolumna właśnie zwiera szyki i szykuje się do przejęcia władzy... I jestem pewien, że nie będą mieć skrupułów.
18 21
odpowiedź
User
San Martin
Postępowanie PiS-u z Trybunałem Konstytucyjnym pokazało do czego jest zdolny. Platforma i PSL to był nepotyzm i kolesiostwo, PiS to łamanie prawa. Zaraz odczują to media publiczne przemianowane na NARODOWE. A będą po prostu partyjne jak za PRL-u
22 24
odpowiedź