SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zjednoczona Prawica ze znaczącą przewagą w nowym sondażu

Gdyby wybory miały odbyć się w niedzielę 3 października, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 35,2 proc. respondentów - wynika z nowego sondażu Research Partner.

Mateusz Morawiecki, fot. Adam Guc /KPRMArticle

W dniach 24-27 września 2021 roku firma Research Partner przeprowadziła na panelu Ariadna kolejną falę badania preferencji politycznych Polaków.

Zjednoczona Prawica pozostaje liderem sondażu z poparciem 35,2 proc.  Na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 22,4 proc. badanych. Maleją notowania ugrupowania Polska 2050, które poparłoby dziś 11,1 proc. ankietowanych.

Mandaty w parlamencie zdobyłyby jeszcze Konfederacja, na którą swój głos oddałoby 8,6 proc. Polaków oraz Lewica, ciesząca się poparciem 7,4 proc. respondentów. Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem. Prawie 11 proc. badanych nie zdecydowało, na kogo oddać swój głos. Szacowana frekwencja wyborcza wynosi 61 proc.

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym ARIADNA w dniach 24-27.09.2021, na ogólnopolskiej próbie 1036 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Dołącz do dyskusji: Zjednoczona Prawica ze znaczącą przewagą w nowym sondażu

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AS
Coś poszło nie tak z tą Polską...
odpowiedź
User
Anna
No to rzeczywiście lepiej nie będzie... Dramat.
odpowiedź