SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zjednoczona Prawica z ponad 30 proc. poparcia, zyskuje Koalicja Obywatelska

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się 25 lipca, wygrałaby je rządząca Zjednoczona Prawica z wynikiem 30,2 proc. głosów - pokazuje sondaż Research Partner. Kolejne miejsca zajmują KO, Polska 2050, Lewica i Konfederacja.

Donald TuskArticle

W dniach 16-19 lipca 2021 roku firma Research Partner przeprowadziła na panelu Ariadna kolejną falę badania preferencji politycznych Polaków.

Zjednoczona Prawica prowadzi w sondażu

Gdyby wybory miały odbyć się w niedzielę 25 lipca, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 30,2 proc. respondentów.

Kolejny wzrost zanotowała Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowałoby już 24,1 proc. badanych. W porównaniu do badania z początku maja, partia Donalda Tuska zyskała ponad 7 proc. punktów procentowych.

Polskę 2050 poparłoby 17,4 proc. ankietowanych. Mandaty w parlamencie zdobyłyby jeszcze Lewica, ciesząca się poparciem 7,5 proc. respondentów oraz Konfederacja, na którą swój głos oddałoby 5,9 proc. Polaków. Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem. Ponad 11 proc. badanych nie zdecydowało, na kogo oddać swój głos.

Szacowana frekwencja wyborcza wynosi 71 proc. i wzrosła o 4 p.p. w stosunku do poprzedniego badania.


 
Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym ARIADNA w dniach 16-19.07.2021, na ogólnopolskiej próbie 1051 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Dołącz do dyskusji: Zjednoczona Prawica z ponad 30 proc. poparcia, zyskuje Koalicja Obywatelska

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
alkos
Trzaskowski by miał mój głos, Tusk nigdy
odpowiedź
User
Ochudzki Prezes Klubu Tęcza
budżetówka jak się nie dogada z Ministrem Finansów we wrześniu chce zrobić strajk Generalny a to 20% wszystkich Pracujących do tego Rolnicy , Pielęgniarki, lekarze ,nauczyciele i inni chcą się dołączyć jak widzowie w obronie TVN-u wyjdą Sondaże spadną znacząco dla ZP .
odpowiedź
User
Gość X
I tak wygrywa opozycja, bo ma prawie 50% w sumie.
Kolejny absurd mimo wygranej PiS-u.
Polityka 2 prędkości wychodzi.
U mnie opozycja odzyskuje władzę, ale wchodzi rząd kobiet, w tym Pierwsza Pani Prezydent.
odpowiedź