SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmarł Ryszard Łukasiewicz, były naczelny „Walki Młodych”, „Sztandaru Młodych” i „Expressu Wieczornego”

W wieku 78 zmarł Ryszard Łukasiewicz, w okresie PRL poseł, a także redaktor naczelny „Walki Młodych”, „Sztandaru Młodych” i „Expressu Wieczornego”.

Article

Ryszard Łukasiewicz w 1968 roku ukończył filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1963 roku należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, od 1967 pracował w Zarządzie Stołecznym Związku Młodzieży Socjalistycznej, później w Zarządzie Głównym ZMS.

W latach 1972-1980 był kolejno redaktorem naczelnym „Walki Młodych” i „Sztandaru Młodych”. Natomiast w latach 1982-1991 był naczelnym „Expressu Wieczornego”.

W latach 1985-1989 Ryszard Łukasiewicz był posłem na Sejm PRL, został wybrany w okręgu Warszawa-Ochota, zasiadał w komisji kultury, komisji spraw zagranicznych, komisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o konsultacjach społecznych i referendum oraz komisji nadzwyczajnej do kontroli wdrażania programu realizacyjnego drugiego etapu reformy gospodarczej.

Uczestniczył w obradach Okrągłego Stołu po stronie partyjno-rządowej w podzespole do spraw środków masowego przekazu.

Pogrzeb Ryszarda Łukasiewicza odbędzie się w poniedziałek 31 stycznia na cmentarzu na Marysinie Wawerskim.

Dołącz do dyskusji: Zmarł Ryszard Łukasiewicz, były naczelny „Walki Młodych”, „Sztandaru Młodych” i „Expressu Wieczornego”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jan
Bardzo porządny człowiek. Pomagał ludziom. Przywiązany do spraw związanych z Dzielnicą Ochota w Warszawie.
odpowiedź
User
abc
Wielki żal. Nie ma już takich Dziennikarzy.
odpowiedź