SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zmiany w Zarządzie Muratora

Agnieszka Anielska Prezesem Zarządu Wydawnictwa Murator

Agnieszka Anielska będzie od 1 listopada tego roku Prezesem Zarządu Wydawnictwa Murator - zdecydowało oficjalnie w pi±tek Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników Wydawnictwa. Jednocześnie podjęło uchwałę o odwołaniu z końcem października Członka Zarządu - Wojciecha Szwedkowicza.

Agnieszka Anielska pełniła ostatnio funkcję dyrektora zarządzającego w wydawnictwie Gruner+Jahr Polska, wcześniej - przez trzy lata była tam dyrektorem operacyjnym. Pracowała też w konsultingu i przemyśle farmaceutycznym, gdzie uczestniczyła w jednej z największych fuzji na rynku (Ciba Geigy + Sandoz = Novartis).

Agnieszka Anielska będzie także prezesem Time Sp. z o.o. (domu sprzedaży czasu reklamowego Radia Eska i Gold FM). Wydawnictwem MURATOR i spółką Time będzie kierowała jednocześnie. Ostatnio w obu firmach stanowiska prezesów były nie obsadzone. Wydawnictwo MURATOR nie miało prezesa od 19 lipca tego roku, kiedy odwołano z tej funkcji Zygmunta Stępińskiego. Od tego czasu firmą kieruje trzyosobowy Zarząd w składzie: Jacek Kosiński, Ewa P. Porębska i Wojciech Szwedkowicz. Natomiast spółką Time, po odejściu w czerwcu ubiegłego roku Anny Siemianowskiej, zarządzają wiceprezesi: Leszek Kozioł i Jacek Nieckarz.

"Powołanie tej samej osoby na stanowisko Prezesa Zarządu dwóch spółek pozwoli lepiej wykorzystać potencjał grupy medialnej ZPR S.A., przede wszystkim w procesie wzajemnego promowania i tworzenia nowych przedsięwzięć medialnych. Umożliwi to również oferowanie wspólnych pakietów reklamowych, co będzie miało znaczny wpływ na wzrost przychodów reklamowych całej grupy" - powiedział Zbigniew Benbenek, przewodniczący Rady Nadzorczej Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych S.A. (udziałowca Time Sp. z o.o. i Wydawnictwa MURATOR).

Wydawnictwo MURATOR jest znane przede wszystkim z publikowania czasopism o tematyce budowlanej, architektonicznej i wnętrzarskiej, tj.: "Murator", "ARCHITEKTURA-murator", "Dobre Wnętrze", "M jak mieszkanie", "Zbuduj dom" oraz informatorów budowlanych i instalacyjnych. Jest równieżwydawcą pism o zdrowiu, podróżach, sporcie i turystyce - "Zdrowia", "Podróży", "What Where When POLAND" i "Żagli". Wydawnictwo prowadzi dwa serwisy o tematyce budowlanej: informacyjno-poradniczy www.muratordom.pl i serwis dla profesjonalistów www.muratorplus.pl. Firma zajmuje się także doradztwem i edukacją, organizuje wiele konkursów i rankingów cieszących się dużym zainteresowaniem społecznym.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zmiany w Zarządzie Muratora

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl