SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Zrozumieć starość” w akcji o wrażliwości i szacunku dla seniorów (wideo)

Fundacja Zaczyn przy wsparciu Promedica24 rozpoczęła kampanię społeczną „Zrozumieć starość” mającą na celu wzrost wrażliwości społecznej, zrozumienia i szacunku dla osób starszych. Spot i stronę internetową na potrzeby akcji przygotowała agencja Walk.

- Co czwarty Polak jest seniorem, a aż dwa miliony osób z tej grupy to osoby samotne, schorowane, pozostawione samym sobie. Bardzo wiele osób potrafi traktować osoby starsze z obojętnością lub nawet pogardą. Powodem tego jest brak empatii, ale i podstawowej wiedzy o tym jak zmienia się funkcjonowanie naszych ciał i umysłów w kolejnych dekadach życia. Chcemy pokazać, że wzajemne zrozumienie dużo znaczy dla jakości życia nas wszystkich, zarówno seniorów, jak i osób młodszych, których w przyszłości czekać będą te same problemy - opisuje Przemysław Wiśniewski z Fundacji Zaczyn.

Adresatami kampanii są osoby w młodym i średnim wieku.

W ramach akcji przygotowano spot telewizyjny i radiowy, serwis internetowy ZrozumiecStarosc.pl oraz bezpłatny poradnik drukowany dla rodzin osób niesamodzielnych. Odbędą się również liczne spotkania edukacyjne w szkołach i specjalne wydarzenia z udziałem osób publicznych. Działania zaplanowano co najmniej do końca kwietnia.

Koncepcję spotu oraz strony ZrozumiecStarosc.pl przygotowała agencja Walk.

W kampanię angażują się również Teb Edukacja, EMC Szpitale i Kinoteka.

 

Dołącz do dyskusji: „Zrozumieć starość” w akcji o wrażliwości i szacunku dla seniorów (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl