SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ZTM edukuje pasażerów o bezpieczeństwie w czasie COVID-19

Śląski Zarząd Transportu Metropolitalnego rozpoczął kampanię informacyjną o bezpieczeństwie w komunikacji miejskiej w czasie pandemii koronawirusa. Oficjalny hasztag kampanii to #dbajmy-o-siebie-nawzajem.

Article

W połowie września, tuż przed rozpoczęciem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, ruszyła kampania informacyjna prowadzona przez organizatora transportu publicznego w metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej. Ma ona uświadamiać skalę działań podjętych na rzecz bezpieczeństwa w pojazdach komunikacji miejskiej.

Celem działań jest jest próba odzyskania zaufania pasażerów do transportu publicznego i zachęcenie ich do powrotu do komunikacji miejskiej.

ZTM pokazuje "zaplecze" funkcjonowania w czasie Covid-19

W kampanii wykorzystano tradycyjne media, tj. citilighty, billboardy, dzienniki regionalne oraz stacje radiowe. Działania wspiera intensywna akcja internetowa oraz dystrybucja materiałów drukowanych za pośrednictwem ponad czterdziestu urzędów miast i gmin.

– Zamiast ogólnych komunikatów o zapewnieniu bezpieczeństwa, postawiliśmy na operowanie faktami i konkretnymi, dużymi liczbami obrazującymi skalę działania metropolitalnego organizatora transportu – wyjaśnia Andrzej Stangret, dyrektor ds. handlowych ZTM.

Treść materiałów bazuje na dialogu pomiędzy „My” – organizator transportu i „Ty” – pasażer. Całość komunikatu spaja claim #dbajmy-o-siebie-nawzajem, który odwołuje się do empatii jako podstawy budowania życia społecznego.

Po stronie „My” wyeksponowane zostały konkretne działania, m.in. ilości zużywanych detergentów (23 tys. litrów miesięcznie), codzienna dezynfekcja 1500 pojazdów, wydatek 2,5 mln zł na środki dezynfekujące do pojazdów.

W ten sposób pokazane zostało „zaplecze” funkcjonowania ZTM, z którym pasażerowie nie mają okazji się zetknąć bezpośrednio – mówi Stangret.  

Zarząd Transportu Metropolitalnego jest organizatorem komunikacji miejskiej na terenie 56 miast i gmin w województwie śląskim.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ZTM edukuje pasażerów o bezpieczeństwie w czasie COVID-19

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mike
Nie ma podstaw prawnych aby zmusić ludzi do chodzenia w namordnikach!
odpowiedź