SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Marka piwa Żubr na ratunek zagrożonym wilkom i niedźwiedziom

Fundusz Żubra i Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze łączą siły w projekcie dedykowanym wilkom i niedźwiedziom. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa zwierząt, które mimo ścisłej ochrony są wciąż zagrożone. Priorytetem wspólnych działań jest pomoc prawna w sytuacjach kryzysowych wilków i niedźwiedzi - najczęściej wycinki drzew powodującej niszczenie siedlisk drapieżników.

Article

Zespół Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze dąży do wzmocnienia ochrony wilka w Puszczy Karpackiej i ochrony miejsc gawrowania niedźwiedzi w Bieszczadach. W prace nad projektem zaangażowany jest zespól biologów, prawników, dziennikarzy. Jednocześnie od kilku lat Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze upomina się o utworzenie grup interwencyjnych, które w profesjonalny sposób byłyby w stanie rozwiązywać konflikty na linii: duże drapieżniki i człowiek.

- Aby chronić skutecznie niedźwiedzia brunatnego w jego ostoi w Bieszczadach, powinniśmy stworzyć strefy wyłączone z wycinki i nie ograniczać się do samych drzew z gawrą, tylko objąć także całoroczną ochroną otaczający ją las. W starych drzewach rosnących obok gawry niedźwiedzie mogą w przyszłości założyć kolejną – podkreśla Radosław Michalski, prezes Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze.

Fundusz Żubra Kompanii Piwowarskiej

Ochrona zagrożonych gatunków jest najważniejszą misją Funduszu Żubra powołanego przez markę Żubr Kompanii Piwowarskiej. Fundusz ma za zadanie edukować społeczeństwo oraz ratować i chronić dziką przyrodę w najcenniejszych przyrodniczo rejonach Polski, dlatego wspiera zarówno długofalowe inicjatywy na rzecz przyrody, jak i te, które wymagają szybkiego, doraźnego działania.

Podczas ubiegłorocznej kampanii Fundusz Żubra wsparł Fundację Dziedzictwa Przyrodniczego, przyczyniając się do zgłoszenia kolejnych 50 stref ochrony, które pełnią rolę mikrorezerwatów i zabezpieczając 15 ha wiecznych lasów na terenach Polski północno-wschodniej. Drugi zrealizowany projekt z Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody „Salamandra” dotyczył wsparcia procesu przywracania populacji susła moręgowanego.

Dołącz do dyskusji: Marka piwa Żubr na ratunek zagrożonym wilkom i niedźwiedziom

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl