SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zuzanna Radzik za Annę Dziewit-Meller nową felietonistką „Tygodnika Powszechnego”

Współpracująca od lat z „Tygodnikiem Powszechnym” teolożka i publicystka Zuzanna Radzik została nową felietonistką tego tytułu. Zastąpiła na łamach Annę Dziewit-Meller, która z końcem października przestała publikować w „Tygodniku”.

Zuzanna Radzik, fot. G. Makara / materiały prasoweArticle

Zuzanna Radzik z „Tygodnikiem Powszechnym” współpracuje już od 17 lat. Debiutowała na łamach tekstem „Piwnice wciąż gniją” o księgarni Antyk, gdzie w podziemiach kościoła sprzedawano antysemickie publikacje. Publicystka zaangażowana jest w katolicki ruch feministyczny, napisała książki „Kościół kobiet” (2015) i „Emacypantki. Kobiety, które zbudowały Kościół” (2018). Na co dzień pracuje jako wiceprezes Forum Dialogu - organizacji zajmującej się dialogiem polsko-żydowskim. W 2016 roku wzięła udział w kampanii „Przekażmy sobie znak pokoju”, w ramach której znani działacze katoliccy oraz wierzące osoby LGBT apelowały o szacunek wobec osób homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych. 

W „Tygodniku Powszechnym” są też publikowane felietony Wojciecha Bonowicza, Pawła Bravo, Jana Klaty, Doroty Masłowskiej, Stanisława Mancewicza i Andrzeja Stasiuka.

Nowa felietonistka zastąpiła w „Tygodniku Powszechnym” Annę Dziewit-Meller, która w końcu października br. zakończyła współpracę z pismem, argumentując to tym, że w obliczu tego, co dzieje się na ulicach polskich miast (chodziło o protesty Ogólnopolskiego Strajku Kobiet przeciwko zaostrzaniu prawa aborcyjnego) nie widzi dla siebie miejsca w piśmie o charakterze katolickim. W zeszłym tygodniu poinformowała, że zaczyna stałą współpracę z „Polityką”.

Według danych ZKDP w sierpniu br. średnie rozpowszechnianie płatne razem „Tygodnika Powszechnego” wynosiło 26 686 egz., po spadku o 2,78 proc. r/r. 

Dołącz do dyskusji: Zuzanna Radzik za Annę Dziewit-Meller nową felietonistką „Tygodnika Powszechnego”

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bodo
Super wiadomość. Wprawdzie szkoda, że to jest "w zamian za", bo obie Panie są znakomite.
Niemniej od dawna każda obecność Z.Radzik na łamach Tygodnika dodawała pismu wartości.
Bardzo się cieszę!
I w ogóle: czytajcie Tygodnik. To obecnie najlepsza prasa tygodniowa.
odpowiedź
User
Dorian
Uważam, że to dobra decyzja. Pani redaktor Radzik prezentuje katolicyzm oświecony, otwarty na bliźniego, bez względu na jego płeć, kolor skóry czy polityczne zapatrywania. Zawsze doskonale wzbogacała profil pisma. Trzymam kciuki.
odpowiedź
User
amen
Uważam, że to dobra decyzja. Pani redaktor Radzik prezentuje katolicyzm oświecony, otwarty na bliźniego, bez względu na jego płeć, kolor skóry czy polityczne zapatrywania. Zawsze doskonale wzbogacała profil pisma. Trzymam kciuki.


Tzw katolicyzm oświecony to nowomowa. Zawsze był, jest i będzie tylko jeden - otwarty na Chrystusa i jego naukę.
odpowiedź