SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zwolnienia w biurze reklamy Polsat Media. Odchodzą dyrektorzy z Interii

Zatrudnienie w Polsat Media (Grupa Cyfrowy Polsat), do którego z początkiem października włączono dział handlowy Interii, zostało zmniejszone o 23 etaty. Z firmą rozstają się m.in. Robert Biegaj i Radosław Baran, którzy w dziale handlowym Interii pełnili funkcje dyrektorskie.

fot. polsatArticle

Polsat Media w komunikacie przekazanym portalowi Wirtualnemedia.pl uzasadnił, że redukcja zatrudnienia została przeprowadzona „w celu optymalizacji zadań i parametrów biznesowych po połączeniu obydwu biur reklamy”.

Firma nie sprecyzowała, czy pożegnano się przede wszystkim z dotychczasowymi pracownikami działu handlowego Interii czy Polsat Media.

Podała natomiast, że rozstała się z Robertem Biegajem, który był szefem działu handlowego Interii, oraz Radosławem Baranem, który pełnił w dziale funkcję dyrektora ds. sprzedaży agencyjnej.

Telewizja Polsat w lipcu sfinalizowała kupno Grupy Interia od Grupy Bauer za 422 mln zł. Równocześnie zarządu Interii z ramienia nowego właściciela dołączył Adam Nowe, prokurentem został Norbert Walkiewicz, a członkami rady nadzorczej: Zygmunt Solorz, Tobias Solorz, Piotr Żak, Maciej Stec i Stanisław Janowski.

Z początkiem października Polsat Media przejął obsługę sprzedażową oferty reklamowej Interii, a do jego zespołu dołączyli pracownicy jej działu handlowego. Według badania Mediapanel w październiku br. serwisy i aplikacje Grupy Cyfrowy Polsat (z uwzględnieniem tych należących wcześniej do Interii) odwiedziło 19,76 mln internautów, co dało 68,2 proc. zasięgu.

Polsat Media w zakresie sprzedaży oferty reklamowej obsługuje nie tylko kanały telewizyjne i serwisy internetowe Polsatu, lecz także zewnętrznych nadawców, m.in. Kino Polska TV, grupę 4fun Media, A+E Networks, BBC Worldwide i AMC Networks. W ub.r. spółka zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 1,1 proc. do 212,36 mln zł oraz zysku ze 152,7 do 149,31 mln zł. 86,7 proc. jej przychodów pochodziło od klientów zewnętrznych.

W trzecim kwartale br. grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat zanotowała wzrost przychodów o 3,8 proc. r/r do 3 mld zł i kosztów operacyjnych o 2,4 proc. do 2,49 mld zł, dzięki czemu jej zysk netto poszedł w górę z 236,5 do 345 mln zł. Liczba sprzedanych przez holding usług telefonii mobilnej w modelu abonamentowym zwiększyła się o 7,9 proc.

Dołącz do dyskusji: Zwolnienia w biurze reklamy Polsat Media. Odchodzą dyrektorzy z Interii

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zygmunt
Oczywiście że wszystkie 23 osoby to pracownicy Interii. Chyba nikt nie wierzył że po przejęciu nadal będą pracować. Niech jeszcze zajmą się innymi dyrektorami którzy przyspawali się do stołków.
odpowiedź
User
Adsasd
Posortuj komentarze na Interii według najlepiej ocenianych i zobacz jakie cuda pokazuje.
odpowiedź
User
Adrian
Szybciutka ta integracja była.
odpowiedź