SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zwolnienia w redakcji „Super Expressu”

Wydająca „Super Expressu” spółka Time pożegnała się z kilkudziesięcioma pracownikami, głównie z sekcji lokalnych portalu dziennika, m.in. ich szefową Sylwią Adamczyk - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Według naszych informacji wśród osób, z którymi zakończono współpracę, są menedżerowie, wydawcy i dziennikarzy 15 sekcji lokalnych portalu SE.pl, które uruchomiono w połowie 2019 roku pod szyldem Miasto Eska Info. Pożegnano się m.in. z Sylwią Adamczyk, od połowy 2019 roku redaktor naczelną serwisów lokalnych SE.pl. Dziennikarka potwierdziła to portalowi Wirtualnemedia.pl

Sylwia Adamczyk pracę w Grupie ZPR Media zaczęła w połowie 2015 roku. Początkowo była redaktor prowadzącą serwisu Eska Info Kraków, a od wiosny 2018 r. przez ponad rok redaktor naczelną wszystkich serwisów Eska Info.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Jak się dowiedzieliśmy, wypowiedzenia otrzymali również Emilia Białecka i Michał Górecki. Ponadto firma pożegnała się z pojedynczymi osobami z innych działów „Super Expressu”. W sumie zwolnienia objęły kilkadziesiąt osób.

Magdalena Niemirowska-Kaczyńska, odpowiadająca w Grupie ZPR Media za relacje z mediami, przekazała nam, że firma nie komentuje zmian personalnych.

Firma Time, która oprócz „Super Express” wydaje grupę czasopism oraz sprzedaje ofertę reklamową rozgłośni z Grupy Radiowej Time, w ub.r. osiągnęła wzrost przychodów o 5,4 proc. do 285,42 mln zł i zysku netto z 32,43 do 36,17 mln zł.

Stałe zatrudnienie w spółce zmniejszyło się o ponad 40 etatów - z 590,27 do 547,8.

Zwolnienia w Agorze, RASP, Burdzie i Bauerze

W ostatnich tygodniach redukcje swoich zespołów i ofert wydawniczych zapowiedziały i przeprowadziły inne czołowe firmy z segmentu prasowo-internetowego.

Ringier Axel Springer Polska zamyka drukowany tygodnik „Auto Świat” (zwolniono prawie wszystkie osoby z jego redakcji), zmniejsza częstotliwość ukazywania się „Przeglądu Sportowego” do dwóch wydań tygodniowo oraz rezygnuje ze stron lokalnych w „Fakcie”. Łącznie zwolnienia w wydawnictwie objęły ok. 100 osób.

Spółka Agora, wydająca m.in. „Gazetę Wyborczą” i portal Gazeta.pl, zaczęła zwolnienia grupowe obejmujące do 84 pracowników. Burda Media Polska z końcem br. zamyka ponad 20 magazynów drukowanych, w konsekwencji żegna się z 71 pracownikami etatowymi i kilkunastoma współpracownikami.

Natomiast Bauer rezygnuje z dalszego wydawania pięciu czasopism („Naj”, „Przepis na zdrowie”, „Bliżej Ciebie”, „Takie jest życie” i „Cuda i objawienia”) i szeregu wydań specjalnych, w związku z czym zwalnia dziewięciu pracowników.

Dołącz do dyskusji: Zwolnienia w redakcji „Super Expressu”

55 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ewa bez adama
I jak teraz żyć bez "Cudów i Objawień"?
odpowiedź
User
Jan
To na pewno poczatek procesu restrukturyzacji. Ta zima to koniec prasy papierowej. Musimy sie na to przygotowac. Spadki beda dwucyfrowe.
odpowiedź
User
Ref.
To RASP decyduje o Super Expressie?
Cytat:
„Ringier Axel Springer Polska zamyka drukowany tygodnik „Auto Świat” (zwolniono prawie wszystkie osoby z jego redakcji), zmniejsza częstotliwość ukazywania się „Super Expressu” do dwóch wydań tygodniowo oraz rezygnuje ze stron lokalnych w „Fakcie”. Łącznie zwolnienia w wydawnictwie objęły ok. 100 osób.”
odpowiedź