SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zwykła komórka wciąż ulubionym urządzeniem mobilnym wśród Polaków

- 99 procent polskich internautów korzysta z przynajmniej jednego urządzenia mobilnego. Najbardziej lubimy zwykłe komórki oraz smartfony - wynika z badania Research.NK.

Zwykła komórka wciąż ulubionym urządzeniem mobilnym wśród Polaków

Najpopularniejszym urządzeniem mobilnym pozostaje wśród Polaków telefon komórkowy, a korzysta z niego 57 procent respondentów. 30 procent z nas jest w posiadaniu smartfona, natomiast 12 procent badanych ma oba urządzenia. Tylko 1 procent Polaków deklaruje, że nie korzysta z żadnych urządzeń mobilnych.

Użytkownik smartfona to najczęściej mężczyzna w wieku 25-45 lat, mający średnie lub wyższe wykształcenie, mieszkaniec średnich i dużych miast. Najpopularniejszą marką smartfonów jest Samsung (korzysta z niego 35 procent posiadaczy tego typu urządzeń), a najpopularniejszym systemem operacyjnym jest Android (korzysta z niego 61 proc. badanych).

Smartfony najczęściej wykorzystujemy do robienia zdjęć i filmów (84 proc. badanych), komunikacji (80 proc.) oraz słuchania muzyki (74 proc.). Coraz chętniej korzystamy także z aplikacji, najpopularniejsze są aplikacje muzyczne (72 proc. badanych), komunikacyjne (71 proc.) i społecznościowe (65 proc.). Blisko 60 procent użytkowników ma w swoim smartfonie od 10 do 50 aplikacji. Prawie połowa użytkowników płatnych aplikacji przeznacza na nie średnio od 10 do 50 zł miesięcznie.

50 procent badanych uważa, że smartfony wkrótce zastąpią portfele. Obecnie 20 proc. użytkowników smartfonów korzysta z płatności mobilnych, a 28 procent - z bankowości mobilnej. Smartfona używamy najczęściej do zamawiania produktów i usług oraz do sprawdzania cen produktów w sieci. Smartfon staje się urządzeniem osobistym - ponad 4/5 badanych stara się nie rozstawać ze swoim urządzeniem, a blisko 2/3 korzysta z niego nawet w toalecie.

Badanie „Generation Mobile 2013” zleciły firmy NoNoobs.pl oraz Antyweb, a zostało ono zrealizowane przez Research.NK (dział badań spółki Nasza Klasa). Przeprowadzono je w dniach 1-4 marca br. metodą wywiadu internetowego (CAWI) na reprezentatywnej próbie 5902 internautów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zwykła komórka wciąż ulubionym urządzeniem mobilnym wśród Polaków

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
klot
NK to nie cała Polska.
odpowiedź