Czytelnictwo gazet w regionach. „Fakt” lepszy od „Dziennika Polskiego”

W województwach lubelskim, łódzkim i małopolskim zmienili się liderzy czytelnictwa dzienników w okresie od lutego do lipca 2013 roku względem analogicznego okresu rok wcześniej - wynika z badania PBC General.

mk
mk
Udostępnij artykuł:

W województwie lubelskim na pierwsze miejsce awansował „Dziennik Wschodni” (Media Regionalne), podczas gdy w tym samym okresie rok wcześniej najchętniej czytany był „Fakt” (Ringier Axel Springer Polska).

Oba dzienniki zanotowały jednak spadki wskaźnika czytelnictwa - „Dziennik Wschodni” o 1,18 pkt. proc., a „Fakt” - o 4,66 pkt. proc.

Nowym liderem czytelnictwa w woj. łódzkim został „Express Ilustrowany” (Polskapresse), którego wskaźnik zwiększył się o 1,91 pkt. proc. W analogicznym okresie rok wcześniej najchętniej czytany był „Dziennik Łódzki”, którego poziom czytelnictwa się nie zmienił.

Z kolei w województwie małopolskim z drugiego na pierwsze miejsce awansował „Fakt” (Ringier Axel Springer Polska), którego wskaźnik czytelnictwa względem analogicznego okresu rok wcześniej wzrósł o 0,23 pkt. proc. Natomiast czytelnictwo będącego liderem rok temu „Dziennika Polskiego” (Polskapresse) zmniejszyło się o 0,77 pkt. proc.

 

Badanie PBC General na zlecenie Polskich Badań Czytelnictwa zrealizował instytut Millward Brown SMG/KRC. Badanie odbyło się za pomocą techniki CAPI w okresie od lutego 2012 roku do lipca 2012 roku oraz od lutego 2013 roku do lipca 2013 roku. Ogólnopolska próba była dobierana z operatu PESEL i realizowana do wyczerpania. Podane liczby to wskaźniki CCS - Czytelnictwo Cyklu Sezonowego.

N - liczebność próby w każdym województwie

Polskimi Badaniami Czytelnictwa nie jest objęty „Kurier Szczeciński”.

 

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Stanowski dostał propozycję zostania ambasadorem Zondacrypto. "Opatrzność nad nami czuwała"

Stanowski dostał propozycję zostania ambasadorem Zondacrypto. "Opatrzność nad nami czuwała"

Big Picture pracuje dla Małycha Agency

Big Picture pracuje dla Małycha Agency

Badanie: co 4. przedsiębiorczyni uważa, że osiągnęła sukces finansowy

Badanie: co 4. przedsiębiorczyni uważa, że osiągnęła sukces finansowy

Agencja Hand Made ma dwóch nowych klientów

Agencja Hand Made ma dwóch nowych klientów

Agora z dyrektorami sprzedaży 1Digital w dwóch regionach

Agora z dyrektorami sprzedaży 1Digital w dwóch regionach

adQuery zatrudnia i awansuje

adQuery zatrudnia i awansuje