Gerlach - największe centrum konferencyjne na Podhalu już gotowe

Dobiegają końca prace wykończeniowe w Centrum Konferencyjnym „Gerlach” w Zakopanem. Drzwi nowo wybudowanego obiektu, zlokalizowanego w należącym do kompleksu Nosalowy Dwór Resort & SPA hotelu, zostaną po raz pierwszy otwarte już 20 grudnia, a pierwszą imprezą dla Gości będzie Wielki Bal Sylwestrowy w Krainie Śniegu. „Gerlach” to największe centrum konferencyjne na Podhalu.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

1250 mkw. powierzchni, wysokość do 6,5m i nawet 1200 miejsc siedzących w układzie teatralnym - tak przedstawia się specyfikacja największej w regionie sali kongresowej, będącej sercem Centrum Konferencyjnego „Gerlach”. Aby umożliwić dowolną aranżację i konfigurację przestrzeni została ona zaprojektowana z pominięciem filarów. W ten sposób w centrum może odbywać się jednocześnie nawet 6 niezależnych wydarzeń. Do dyspozycji gości oddane zostanie także nowoczesne foyer o powierzchni 900 mkw., szatnie, business center, a organizatorzy będą mogli korzystać z boardroomów, garderób i recepcji.

W ultranowoczesnym obiekcie odbywać się będą nie tylko konferencje i kongresy. Zastosowane rozwiązania w zakresie dźwięku, oświetlenia i multimediów pozwolą również na organizację imprez targowych, ale także wymagających produkcji koncertowych, premier samochodów, pokazów mody i imprez sportowych, jak np. walki bokserskie. Centrum kongresowe posiada na swoim wyposażeniu kilkaset metrów kwadratowych parkietu tanecznego, sceny koncertowe oraz inne potrzebne wyposażenie, jak mównice, systemy bankietowe czy zwyżka hydrauliczna o wysokości roboczej do 7m potrzebna przy montażu elementów podwieszanych. Największy ekran ma wymiary 4 x 7,5 mkw. Odpowiedni klimat pomoże stworzyć oświetlenie LED RGB, pozwalające na zmianę kolorystyki i nastroju wewnątrz sali, możliwe będzie także korzystanie z naturalnego, dziennego światła. W Sali można uzyskać efekt całkowitego wyciemnienia.

Komfort realizacji różnorodnych wydarzeń został zwiększony dzięki infrastrukturze wokół i wewnątrz obiektu. Specjalnie zaprojektowane rampy i możliwość wjechania na salę nawet samochodów TIR ułatwią prace na wszystkich etapach - od rozładunku, przez realizację po demontaż potrzebnego sprzętu. Posadzki na terenie sali charakteryzuje wytrzymałość do 500kg/mkw., w strefie wjazdowej obciążenie może wynieść do 1000kg/mkw. Sufit sali kongresowej został wyposażony w 91 punktów podwieszeń o udźwigu 500 kg każdy. Takie parametry wyróżniają obiekt na tle innych funkcjonujących już w regionie.

- Centrum Konferencyjne „Gerlach” to zdecydowanie najnowocześniejszy tego typu obiekt w regionie. Z założenia ma służyć nie tylko naszemu resortowi i partnerom biznesowym, ale także otworzyć nowe możliwości organizacji imprez o zasięgu lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim - mówi Wojciech Budzowski – Dyrektor Generalny Nosalowy Dwór Resort & SPA. Mamy nadzieję, że już niebawem przestrzeń centrum wypełnią uczestnicy różnorodnych wydarzeń, a przygotowana infrastruktura spełni oczekiwania klientów - dodaje.

Pierwszym wydarzeniem, podczas którego wykorzystane zostaną w pełni możliwości nowej inwestycji zaplanowano na 31 grudnia. Tego wieczoru w resorcie odbędzie się Wielki Bal Sylwestrowy w Krainie Śniegu.

grafika

dostarczył

infoWire.pl

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Co kupno Warner Bros. przez Netfliksa zmieni w Polsce? Pracownicy TVN dostali list od szefa WBD

Co kupno Warner Bros. przez Netfliksa zmieni w Polsce? Pracownicy TVN dostali list od szefa WBD

Prasa umiera? Skądże! Wydawca "Vogue Polska" wprowadzi do Polski kolejny luksusowy tytuł [TYLKO U NAS]

Prasa umiera? Skądże! Wydawca "Vogue Polska" wprowadzi do Polski kolejny luksusowy tytuł [TYLKO U NAS]

"Święta marzeń" w piosence Polsatu na Boże Narodzenie. Ibisz świętym Mikołajem

"Święta marzeń" w piosence Polsatu na Boże Narodzenie. Ibisz świętym Mikołajem

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji

Gwiazdor Modern Talking na Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu. Obok Zenek Martyniuk, Beata Kozidrak i Skolim

Gwiazdor Modern Talking na Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu. Obok Zenek Martyniuk, Beata Kozidrak i Skolim

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online