SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora ogłasza skup akcji, po 20 zł za sztukę. „Dzielimy się zyskiem z akcjonariuszami”

Zarząd Agory ogłosił ofertę zakupu do 1.191.635 akcji spółki, stanowiących do 2,50 proc. jej kapitału zakładowego, po 20 zł za sztukę.  - Dzielimy się zyskiem z inwestorami, to forma wynagrodzenia akcjonariuszy za brak wpłaconej dywidendy - informuje Wirtualnemedia.pl Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji Agory.

Dołącz do dyskusji: Agora ogłasza skup akcji, po 20 zł za sztukę. „Dzielimy się zyskiem z akcjonariuszami”

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
M/V/O
Agora skupuje swoje akcje z obawy przed wrogim przejęciem?


Warto wpierw przeczytać artykuł. Agora skupuje 2,2754 % akcji handlowanych na giełdzie. Akcjonariat rozproszony zostanie obniżony z 45,20 % na 42,93 %. Przecież duża część kapitału spółki należy do spółek OFE jak Nationale-Nederlanden Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A., Aegon Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A albo Powszechne Towarzystwo Emerytalne PZU S.A. (OFE PZU Złota Jesień oraz DFE PZU).

Jeżeli rząd zlikwiduje OFE a ludzie wyciągną pieniądze, to kurs Agory spadłby na giełdzie. PZU sprzedało w zeszłym roku 11 % Sorosowi (Media Development Investment Fund, Inc.). Jeżeli reszta akcji spółki trafi zagranicę, to Agora będzie miała wielki problem po wprowadzeniu ustawy dekoncentracyjnej. Jeżeli większa część akcji trafi do właścicieli powiązanych z PiS-em, Agora stanie się tubą propagandową dla rządu i zostanie w ten sposób wykończona.

Wrogie przejęcie czy próba utrzymania wpływu na treści. Na pewno nie ostatnia zmiana.
10 8
odpowiedź
User
Alex
Ale jaja, ale jaja, ale jaja ...
9 10
odpowiedź
User
Degial
Czyli dzielenie przez zero jest jednak możliwe?

Jak najbardziej, Ziobro codziennie tego dowodzi.
9 8
odpowiedź
User
Aleksander
Nareszcie ta gadzinówka szkalująca wszystko co polskie i katolickie pada.
8 8
odpowiedź
<