SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radiowcy krytykują większy udział muzyki po polsku: słuchacze jej nie chcą, więc zyska streaming internetowy

W ramach ustawy o podatku reklamowym minimalny udział treści w języku polskim w radiu i telewizji ma zostać podwyższony z 33 do 49 proc. Według branży radiowej to ruch wbrew oczekiwaniom słuchaczy, którzy przeniosą się do platform streamingowych. - Nie można grać takiej ilości wartościowej polskiej muzyki, bo jej po prostu nie ma. Będziemy grać skończone shity albo disco polo - komentuje Leszek Kozioł.

Dołącz do dyskusji: Radiowcy krytykują większy udział muzyki po polsku: słuchacze jej nie chcą, więc zyska streaming internetowy

95 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
maktostaki
Polska tylko dla Polaków. Ma być po polsku. O takie Polskie walczyłem idąc do wyborów. brawo PiS
odpowiedź
User
Andras Wrocław
Nie wiem jak teraz, ale jeszcze niedawno w Niemczech zagraniczni piosenkarze zobowiązani byli śpiewać po niemiecku.
odpowiedź
User
słuchacz
Ale ten argument z brakiem polskiej muzyki zupełnie idiotyczny. Proszę sobie zobaczyć do Radia 357, Czwórki, Radia Kampus, Radia Wnet, stacji regionalnych czy nawet Agencji Muzycznej PR. Polscy wykonawcy są, tylko muszą decydować się na debiut w bardziej ambitnych stacjach.

Zgadzam się, polskiej muzyki jest pełno - co najmniej od lat 60-tych do teraz. Tylko trzeba chcieć grać coś więcej niż największe przeboje Perfect, Lady Pank i Dżemu. Przez ostatnie 5-10 lat polska scena muzyczna przeżywa prawdziwy rozkwit, ale włodarze wielkich rozgłośni musieliby mieć więcej odwagi, żeby zamiast "Bałkanicy" Piersi czy duetu Golców z Gromeem puścić Polakom coś bardziej alternatywnego, np. Kwiat Jabłoni, Ralpha Kamińskiego, The Dumplings czy Xxanaxx. Polska muzyka może być naprawdę różnorodna i ciekawa, i spokojnie można by nią zapełnić nawet 100% czasu antenowego przez miesiąc, żeby ani jeden utwór się nie powtórzył.
odpowiedź