SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Płatne treści w polskim internecie. “To test dla mediów”

System Piano Media, w ramach którego za opłatą dostępne będą treści z 42 serwisów www, będzie testem na to, czy internauci chcą płacić za kontent w sieci. Zdaniem ekspertów, na początku nie pozyska on wielu użytkowników.

Dołącz do dyskusji: Płatne treści w polskim internecie. “To test dla mediów”

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
piotrek33
brawo kolejny doskonały pomysł oby tak dalej a wszystkie te wydawnictwa szybciej spakują walizeczki i na zielną trawkę bo nie zamierzam płacić jakiemuś pismakowi za artykuł który mogę znalezć na innej stronie za darmo .Gratulacje pomysłu nachapania się pieniążków . Oby tak dalej
odpowiedź
User
pwck
Pewnie zyskają mniej na opłatach niż stracą na oglądalności reklam. A zyskają dodatkowo portale, które żyją z reklam. Klienci po prostu przeniosą się na inne portale. Wątpię, żeby ktoś prywatnie płacił za dostęp. Będą płacili ci którym jest to potrzebne zawodowo.
odpowiedź
User
Kaaas
Kupowanie kota w worku! A na cholerkę mi - za 19,90 zł miesięcznie - dostęp do 42 serwisów. Nie urażając nikogo, doprawdy niespecjalnie mieszkańca Szczecina interesuje, co ma do napisania publicysta np. "Kuriera Lubelskiego" czy "Gazety Krakowskiej". Tzw. ekskluzywne treści w przypadku prasy codziennej to chyba żart jakiś, wystarczy przejrzeć internetowy kontent tytułów lokalnych - to kronika wypadków i awarii energetycznych. Zamykanie za "paywallem" poważniejszych treści oznacza, że dla niemałej grupy, zwłaszcza młodych odbiorców, przestaną one być w ogóle dostępne. W paroletniej prespektywie wykształcimy więc pokolenie tabloidalne, dla którego przebrnięcie przez dwa akapity teksu będzie dużym wyzwaniem. To nie jest strzał w stopę, to strzał w głowę!
odpowiedź